Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az előző tulaj nem hajlandó...

Az előző tulaj nem hajlandó kiköltözni mit tehetek?

Figyelt kérdés

Kb. 2 évvel ezelött befektetés celjából vásároltam egy ingatlant

Az adásvételi szerződés megkötésével eggyidejűleg a birtokba adás is megtörtént. De

mivel nem szerettem volna odaköltözni. Szóban megállapodtam az elöző tulajjal hogy még a következő tavaszig benn maradhat. A közüzemi számlákat sem irattam még át . Ennek már közel két éve szeretném eladni de ő nem hajlandó elhagyni az ingatlant. Felajanlottam hogy a butorait minden mást sajat költsegemre elszallitok de akkor sem .

Többször megfenyegetett hogy megöli magát ha eladom stb.

Tanácstalan vagyok a pénzem benn áll a házba es így hogy ott vannak meg a dolgai nem tudok mot kezdeni vele . Ha valaki esetleg tud segiteni hogy milyen lehetőségeim vagy hogy tudnam onnan eltakarítani azt megköszönném.


2020. máj. 6. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:

"Többször megfenyegetett hogy megöli magát"

Világi csávó lehet. Van lóvéja, mert a vételárat megkapta. Az ingatlan is megmaradt tulajdonképpen, mert ott lakik továbbra is benne. És még a jelenlegi tulajt is tudja zsarolni, hogy a helyzet úgy maradjon, ahogy neki jó. Te egy birka vagy, akinek addig tudja nyírni a gyapját, ameddig te hagyod. Tessék kitenni az utcára, a vételárból meg vásároljon magának másik ingatlant, vagy menjen albérletbe. A zsaruk rövid úton kiteszik az ilyet, ha ráhívod őket, hogy van egy jogcím nélküli lakáshasználó a saját tulajdonomban...

2020. máj. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

"Többször megfenyegetett hogy megöli magát ha eladom"

jolvan, Pista neni, hajra, az en doglomat konnyiti meg vele!


amugy te, mint tulaj kijelentheted ot onnan (gondolom o van oda bejelentve), utana rahivhatod a rendorseget birtokhaboritasert(?)

2020. máj. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Birtokvédelmet kell kérni a jegyzőtől.
2020. máj. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem amikor megvettem a lakást egy idős nő volt az eladó. Olyanokat csinált h a hajam égnek állt. Adásvételi vételi után fogta és két nap múlva lecsereltette a zárat a lakáshoz önkényesen es bement és ezt azt javítatott még, erről csak egy smst írt. Próbáltam hívni nem vette fel. Írtam az ügyvédnek aki segítette a lakaseladast. Felhivta az eladót, és megmondta neki, hogy örüljön ha nem jelentem fel, zárcsere rongálásnak minősül és h át lépte a küszöböt az már elvileg birtok haborításnak minősült volt ha jól emlékszem. Utána miután beszélt az ügyvéddel akkor kapott észhez.

Nem tudom h a te esetedben ez mennyire járható út lenne. Főleg ha megegyeztetek vele szóban.

2020. máj. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Aamibe szóban megeggyeztem vele az kb 2 éve lejárt .

És nincs oda bejelentve ugyanis kijelentettem! Egyedül a villany és a víz van a nevén.

Tanácstalan vagyok a bútorai is ottvannak még de őszintén szolva az eggyetlen dolog amitől tartok az hogy megöli magát .

Különben mar lecseréltem volna a zárat es kidobtam volna a ruhait az utcára .

2020. máj. 6. 14:56
 6/9 anonim ***** válasza:
4es válaszoló vagyok. De kapott pénzt tőled, nem? Onnantól kezdve azt a pénzt neki kell felhasználói a további lakhatasához. Másrészt az adásvételi papírt viszed a vizes gázos villanyóra ügyfél irodába és ott atirjak neked, nem kell hozzá a vevő.
2020. máj. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 chess01 ***** válasza:
100%

Érzelmileg zsarol. Látja, hogy zsarolhato vagy.


Ha neked így megéri, hát legyen. Valszeg megéri, mert akkor már rég kiarakattad volna.

2020. máj. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem fogja megolni magat, csak a szaja jar. manipulal teged
2020. máj. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha perre viszem az sokaog elhuzodhat ?
2020. máj. 7. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!