Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Más országokban miért élnek...

Más országokban miért élnek jobban az emberek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy miért tudnak többet félretenni, hogyan lehetne Magyarországon is jobbá tenni ezt?

Én úgy vettem észre, hogy a következőkkel van a baj:

-magas ÁFA: a többi országhoz képest viszonylag magas az ÁFA Magyarországon


-TB: egy mondjuk bruttó 300 ezres fizetés esetén azért jelentősebb összeget tesz ki, amit egy egészségesebb ember nem költene egészségügyre egy hónapban (szerintem)


-sok dohányzás: ha valaki rendszeresen dohányzik, mondjuk napi egy dobozzal (van aki többel is), az egy hónap alatt jelentős összeget költ erre.


-sok alkoholfogyasztás: ha valaki minden nap elmegy a kocsmába, meginni 3-4 sört, az egy hónapban szintén jelentősebb összeg.


-felesleges dolgok vásárlása: néha olyan dolgokat is megveszünk, amire igazából nincs is szükség, de megvesszük, mert megláttuk a boltban, megtetszett a reklámja, mert újdonság, mert "menő", stb. Így szintén lehetne egy kis pénzt spórolni havonta.


Szerintetek ezek lehetnek a "láthatatlan pénznyelők"?

Kérem csak komoly válaszokat írjatok.



2020. máj. 7. 12:16
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
8: nem.
2020. máj. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Tud valaki mondani magyar vilagmarkat, ami a mindennapos hasznalatban van az egesz vilagon? Amit valamelyik kulfoldi kis orszagban gyartanak tömegesen es az értékesítés haszna az orszagban kot ki?


Ha mi itthon osszerakunk egy audit vagy suzukit, annak a haszna Nemetorszagba vagy Japanba kerul. Itthon csak az ehber marad amit fizetnek.

2020. máj. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Prezi

LogMeIn


Nem csak azok a márkák, amibe bele lehet rúgni.

2020. máj. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
#11: miért, akkor hogy máshogyan lopnak? Tán levonják a béredből valami címszó alatt?
2020. máj. 7. 17:52
 15/34 anonim ***** válasza:
76%

Nem ugyan az. A magas adó az magas adó. Látod, számszerűsítheted és fizeted, mint a katonatiszt.


Amikor mészáros "viktorpénztárcájavagyok" lőrinc vagy tiborcz "bármennyitlophatokmertrokonvagyok" pistike úgy nyer egy közbeszerzést tripla áron, hogy egyedül indult rajta majd meg sem csinálja rendesen a melót - az a lopás része.

2020. máj. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Köszi 15ös. Hozzáfogtam háromszor leírni, de annyira egyértelmű, hogy a kettő nem ugyanaz, hogy inkább elengedtem. Van, aki nem éri meg az energiabefektetést
2020. máj. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Fentiekkel mind egyetértek, de talán az sem utolsó, hogy a pénzügyi kultúránk is a béka hátsója alatt jár. Szerintem ez az, amit már általános iskolában is tanítani kéne, hiszen ha valakit a szülei nem tanítanak meg beosztani, gazdálkodni, illetve alapvető fogalmakra, funkciókra, stb. akkor sosem fogja megtanulni hogyan érheti el pénzügyi szempontból a céljait.

- Az adók tényleg brutálisak, ezzel egyet kell értenem. Bicskanyitogató... Csak hogy élő példát mondjak, számomra a legdurvább abba belegondolni, hogy az esküvőnkre a leadózott bérünkből gyűjtöttük össze a pénzt. A szolgáltatók jó sokat adóznak ebből a pénzből ismét és akkor ha ez nem lenne elég, még a "bevételem" (ami bőven nem hozza ki azt az esküvőt nullára) után is, fizessem ki az adót, ha tisztességes állampolgár vagyok. És akkor legszívesebben beintenék, hogy menjen már mindenki a francba.


- A TB-vel szintén nem értek egyet. Ha valami bajom van, épeszű időben úgysem jutok be tb alapon egy vizsgálatra sem, így inkább elmegyek magándokihoz. Vagyis duplán fizetek. Lehetővé kéne tenni a választási lehetőséget, hogy magán, vagy tb alapon fizet az ember. Persze az a baj, hogy az aktív keresők nagy része vélhetően inkább magánra pártolna, így pont azok "szakadnának" az államra, akik nem igazán tesznek a közösbe.


- Nem gondolom, hogy jelentősen többet dohányoznánk, alkoholizálnánk, mint bárhol máshol. Mindenkinek megvan a maga keresztje.


- A pénznyelőkkel kapcsolatban pedig visszautalnék a pénzügyi kultúrára. Amíg az ember nem képes kiszámolni, hogy mennyit fog fizetni egy hitelért, hogy milyen buktatók vannak, hogy hogyan takarékoskodjon, stb., addig nem kell csodát várni. Sok olyan ismerősöm van, aki a nettó 180 ezréből is jól megél, és sok olyan is aki a nettó 400 mellett is sír, mert kevés, érdemi megtakarítása nincs. Ez annyira ember függő, szerintem nem lehet egy teljes államra levetíteni.

2020. máj. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
42%

Kevés demagógabb példa van, mint hogy "ha nem dohányoznál, akkor 15 év alatt lenne egy házad". Akkor a nem dohányzóknak miért nem lesz?

Arra akarok utalni, hogy mindenki költ valamire. Valami szenvedélyre. Legyen az káros, vagy kevésbé az. Vagy valami hobbira.


Fura az is, hogy szerinted a felesleges dolgok megvásárlásának a következménye az alacsonyabb életszínvonal. Igazából ha jól élnénk, pont akkor tudnánk megvenni minden kacatot ha kell, ha nem. Nem?


TB: USA-ban nincs TB. 1000 dollárért bevisz a mentő ha rosszul vagy. Egy szülésre fél évi fizetésed viheted magaddal. Biztos, hogy olyan rossz ez a TB-s rendszer?


Én azt látom ebben az országban az nem él jól, aki a kisujját sem képes megmozdítani. 15-20 éveket dolgoznak alig több, mint minimálbérért egy helyen, a semmire + hitelre csinálnak gyereket. Aztán megy reggeltől estig az aktuális kormány szapulása.

2020. máj. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Más országok általában:

-nem lettek ezerszer lerabolva, leigázva, mint Magyarország, ezzel rontva a nép tenni akarását is

-Nyugaton nem volt kommunizmus

-M.o-n eléggé szerencsétlenül ment a rendszerváltás, sz-ért húgyért lettek eladva a sikeres gyárak is a külföldi üzletembereknek

-A nagy politikusaink, párttól függetlenül, nem annyira bántják egymást. Feró pl börtönbe került? Nem... megosztoznak a koncon.


Főleg az utóbbi kettő az oka annak, hogy miért vagyunk ennyire lepukkanva.

2020. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Nállunk a legmagasabb az ÁFA. Szerintem más országoknál fejlettebb a gazdaság jobban meg szervezik, meg intézik a dolgokat magasabb szinten vannak és ott többet keresnek az emberek.
2020. máj. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!