Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Más országokban miért élnek...

Más országokban miért élnek jobban az emberek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy miért tudnak többet félretenni, hogyan lehetne Magyarországon is jobbá tenni ezt?

Én úgy vettem észre, hogy a következőkkel van a baj:

-magas ÁFA: a többi országhoz képest viszonylag magas az ÁFA Magyarországon


-TB: egy mondjuk bruttó 300 ezres fizetés esetén azért jelentősebb összeget tesz ki, amit egy egészségesebb ember nem költene egészségügyre egy hónapban (szerintem)


-sok dohányzás: ha valaki rendszeresen dohányzik, mondjuk napi egy dobozzal (van aki többel is), az egy hónap alatt jelentős összeget költ erre.


-sok alkoholfogyasztás: ha valaki minden nap elmegy a kocsmába, meginni 3-4 sört, az egy hónapban szintén jelentősebb összeg.


-felesleges dolgok vásárlása: néha olyan dolgokat is megveszünk, amire igazából nincs is szükség, de megvesszük, mert megláttuk a boltban, megtetszett a reklámja, mert újdonság, mert "menő", stb. Így szintén lehetne egy kis pénzt spórolni havonta.


Szerintetek ezek lehetnek a "láthatatlan pénznyelők"?

Kérem csak komoly válaszokat írjatok.



2020. máj. 7. 12:16
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

#28 annak fényében, hogy fogalmam sincs melyik gyárra gondolsz de ha tudnám sem látnék bele a pénzügyeikbe így elég nehéz megválaszolni a kérdést.


De ha a képzeletbeli paktumod 9. pontja ez a wikipédia szerint:

Az államvagyon átmentése a volt kommunisták kezébe


Akkor a jólmenő cégeket mi a túróért zárták volna be ahelyett, hogy átmentik a volt kommunisták kezébe?


katyvasz az egész...

2020. máj. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim válasza:
21-es te hol élsz ha szabad megkérdezni ?
2020. máj. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:

“Eladóként keresek 1750 €-t,a barátom mosogatással keres 2000-t.A lakás 600€,az internet meg az áram plusz 180€.Számold ki.Vizet 3 havonta fizetünk (150€-t kb).Az aldiban 40€-t megvesszük egész hétre a kaját.“


Én Németországban de mosogatásért 2000€?? Eladóként 1750€?

Csak nekem furcsa?

40€ egy héten?

Se gyerek nincs se háziállat?

2020. máj. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:
Belgiumban élek,nincs gyerekem,se kisállatom.
2020. máj. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!