Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szégyelli vagy takargatja...

Szégyelli vagy takargatja valaki, hogy nem áll túl jól anyagilag?

Figyelt kérdés
Mi a férjemmel, három gyermek szülei vagyunk. Eddig a férjemnek volt biztos munkája, aztán egy csapásra munkanélküli lett. Van saját kis házunk (2 szobás, 50 nm-es, egy pici faluban), nem fizetünk hitelt, de a férjem már csak augusztusig dolgozik, mint közmunkás (pedig 2 szakmája is van) 6 órában 45 ezerért. Szeptemberben iskolás lesz a nagy fiúnk, és előre félek a téltől. Számomra ez a nélkülözés ismeretlen volt, és félek, nem beszélve arról, hogy nagyon szégyellem! De már nem tudom takargatni sem.
2010. júl. 29. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Szégyellni egyáltalán nem kell. A mai világban bárki kerülhet ilyen helyzetbe egyik napról a másikra. Nekünk is nehéz most és sokaknak a környezetünkben.


Mivel vannak gyerekek is, próbáljatok kérni valamilyen támogatást az önkormányzattól.

2010. júl. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De miért kellene takargatni? Rengetegen vannak sajnos most így, vagy még rosszabbul. Sajnos ezzel most nem nagyon lehet mi kezdeni. Max. reménykedni, hogy jobb lesz. De szégyellni, na azt nem szabad. Nem a kocsmában szórjátok el a pénzt.
2010. júl. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell szégyenkezned. De készülj fel arra,hogy ez csak rosszabb lesz jövőre!
2010. júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell szégyellni, próbálkozzatok! Ha van kert, akkor áruljatok zöldséget, gyümölcsöt, próbáljatok egy kicsi pénzt félretenni a téli hónapokra és persze folyamatosan keresgéljetek, hátha sikerül megcsípni egy munkahelyet.
2010. júl. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nem kell szégyelni,mai világban nem meglepő a szegénység.Mi hárman élünk kb.annyiból élünk mint ti(nem Magyarországon élünk),a lányom öszre kezdi az ovit és az sem olcsó.Úgy érzem hogy nincs mit rajta szégyelnem vagy takargatnom,mert vannak tőlünk sokkal rosszabb helyzetben élők is.Gondolj erre,tudom hogy sovány vigasz de ez az igazság!
2010. júl. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Van kertünk, és azt esszük ami ott megterem, legalább arra sem kell pénzt kiadni, és hát időtöltésnek sem rossz, mert szeretjük csinálni. Az önkormányzattól kapunk segítséget, így lett a férjem közmunkás is, 4 hónapra. Azért szégyellem, mert látom a volt osztálytársaimat, és egykori iskolatársaimat, milyen életük van, hogy nyaralni járnak, szép autújuk van, nekünk meg az sincs, sőt, nyaralni sem voltuk, legfeljebb rokonoknál, mert vagy pici volt valamelyik gyerek, vagy spóroltunk valamire mindig, mert nekünk még szülői segytségünk sincs. Sajnos. Amink va, beleérteve a házunkat is, önerőből vettük meg. Még víz sem volt benne, csak áram!
2010. júl. 29. 11:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne azt nézd, hogy másnak mi van.

Egészségesek vagytok? Van fedél a fejetek felett? Van szerető családod? Van mit ennetek?- Ha a válasz igen, akkor nincs nagy gond.


Mi se megyünk nyaralni és régi autónk van, de boldogok vagyunk. Volt osztálytalálkozónk: mások is járnak nyaralni, meg ilyen-olyan autó, de anyuciéknál lakik lassan 30 évesen és nincs szerető párja.

2010. júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne szégyelld! Mondjuk én nem gazdag családban nőttem fel, és a párommal sem sikerül egyről a kettőre jutnunk anyagilag. A férjed álljon neki azonnal munkát keresni, legyen az az esti program és spóroljatok, ahol lehet.

A szegénység csak egy állapot, nem leszel tőle se jobb, se rosszabb. De azért próbálj meg változtatni!

Ajánlom a gazdagmami.hu oldalt, itt egy anyuka ad tanácsot, hogyan indíthatsz internetes vállalkozást 3-5000 ft-ból, de ha nem veszel domain-t, akkor ingyen. Mivel úgyis otthon kell lenned a gyerekek miatt, szerintem próbáld meg, nem veszíthetsz vele semmit, nem akar belerángatni semmi mlm-be, megveheted a tananyagát, ha akarod, de én nem vettem meg és így is rengeteg hasznos információt találok az oldalon és a hírlevélben, amire feliratkoztam. Gondolkozom is, hogy indítok egy ilyet, csak hát nekem van mellette munkám, és erről a módszerről meg is mondja, hogy hónapok kérdése, amíg jelentősebb bevételed lesz belőle - de hát minden vállalkozás ilyen. Az egyszerűbb dolog az, hogy csinálsz egy honlapot, amire hirdetéseket raksz és az után kapsz pénzt (tehát gyakorlatilag reklámozol). Teljesen legális, és ha sikerül elérned, hogy sokan látogassák az oldalad, akkor sok pénzt kapsz. Veszítenivalód tényleg nincs vele :)

2010. júl. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindekinek a szíves bíztatást! Büszke viszont biztos nem leszek rá, hogy ide jutottunk.

Vállalkozni nem szeretnék, mert ahhoz én nem értek sajnos. De azért igazán köszönöm, az ötletet.

Amit megtermelünk nem szoktuk eladni, mert azért annyi pénzünk van (még), hogy a számlák rendezve legyenek, vagy tisztálkodni tudjunk. Az ennivaló húzós, három kisfiú és egy fizikai munkát végző férj mellett. Amit megtermelünk, megesszük!

Mégegyeszer mindenkinek nagyon köszönöm!


Minden jót nektek! :)

2010. júl. 31. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!