Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet jogi következménye, ha...

Lehet jogi következménye, ha próbaidő alatt felmondok, és nem dolgozom le a napot?

Figyelt kérdés
2020. máj. 21. 09:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Magyarán, ha azt mondják maradjak , dolgozzam le a műszakot, de ezt nem teljesítem.
2020. máj. 21. 09:51
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Próbaidő alatt azonnal felmondhatsz, nem kell ottmaradnod a nap végéig. Max nem fizetik ki az egész napodat.
2020. máj. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Próbaidő alatt bármikor indoklás nélkül felmondhatsz, és a munkáltató is bármikor indoklás nélkül elküldhet, akár ebédszünetben is, elintézitek a lepapírozást, és mehetsz haza, nem kell bent maradni nap végéig.
2020. máj. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A világon semmi. A próbaidő lényege pont ez,mindkét fél indoklás nélkül azonnal megszüntetheti a munkaviszonyt.
2020. máj. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem engedett el a főnököm, az aznapot le kellett dolgoznom. Másnappal mondhattam csak fel. Azzal indokolta, hogy nincs embere , és már nem tud hívni senkit. Direkt reggel 8-ra mentem, mikor beérkezik az irodába. Az én műszakom délután 1kor indult volna. Plusz a délelőttös akit váltottam volna 2-ig bent van. Ledolgoztam a napot, aztán hallgattam, hogy leakarnak beszélni, pletykáltak, majd kilettem beszélve. De lenyeltem. Majd meghallottam, hogy a főnök mondja az egyik seggnyalójának, hogy nem vagyok korrekt, hogy próbaidő alatt felmondtam. Azt mondta egy féreg vagyok. Örülök, hogy eljöttem.
2020. máj. 23. 10:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Jobban jártál.
2020. máj. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Nem engedett el a főnököm."


Ilyen nincs,pláne próbaidő alatt.Egy munkahely nem börtön vagy fegyház,hogy nem lehet onnan eljönni.Az,hogy neki nincs másik embere,vagy hogy hogyan oldja meg az nem a te gondod.

2020. máj. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es nem volt hajlandó, felhívni a HR-t. Így a kilépő papírokat, felmondásomat sem kaptam meg az nap. Sajátot nem fogad el a cég. Csak a sajátjukat, amiben a közös megegyezés áll. Ki voltam teljesen. De mit tehettem volna?
2020. máj. 25. 12:05
 9/9 anonim ***** válasza:

"Sajátot nem fogad el a cég." Mondjuk ilyen sincs. :-)

Mind1 tapasztalatot legalább gyűjtöttél.

2020. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!