Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek, ha 3 hét után váltok munkahelyet próbaidő alatt (pénteki felmondás és hétfői kezdés)?

Figyelt kérdés
Bocsánat, ez kicsit hosszú lesz, de magyarázatot igényel. Elkezdtem dolgozni "A" cégnél (miután 3 hónapig munkanélküli voltam), és közben kaptam lehetőséget "B" cégnél. Azonban "B" cégről csak annyit tudok, hogy engem választottak és hogy minden fizetésen kívüli szempontot figyelembe véve jobbnak tűnik "A" cégnél. Viszont a fizetés csak pénteken derül ki (akkor kapom a konkrét ajánlatot), addig nem szeretnék felmondani "A" cégnél. Viszont ha jó lesz (reméljük), akkor már a következő héten kezdenem is kellene. Ergo péntek délután tudnék felmondani, és hétfőn már a másik helyen kell kezdenem. Próbaidőn vagyok, de azért ez ebben a formában mégis bunkóság, de sajnos nincs ötletem, hogy hogyan oldjam meg. Felmerült, hogy a döntésig betegszabadságot vegyek ki, hogy ne számítsanak rám túlzottan. Vagy dolgozzak fapofával addig? Vagy mit lehet tenni ilyen esetben? Sajnos a szeretteim csak annyi választ tudnak adni, hogy örüljek, hogy egyáltalán találtam munkát ilyen gazdasági helyzetben, de ez sajnos most nem segít ki, nem szeretnék hálátlannak tűnni, de a legjobbat szeretném kihozni a helyzetből. Ha megsértődnek (el tudom képzelni), akkor valamilyen módon tudnak szankcionálni (pl. kilépési papírok késleltetése, ki nem adása)?

2012. aug. 24. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
próbaidő alatt bármikor azt mondhatod, hogy bocsi, holnaptól nem jövök. ez nem bunkóság, ez lehetőség. Hidd el, ha a munkáltatód így döntene, ő sem habozna ezt mondani.
2012. aug. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az lenne a pofátlanság, ha betegszabadságot vennél ki: dolgozni sem mennél, az "A" cég meg fizetné a betegszabidat.

Próbaidő alatt bármikor azonnali hatállyal indoklás nélkül felmondhat bármelyik fél.

Ezt a munkáltató is nagyon jól tudja. Ha ezt (hogy fel tudj mondani azonnali hatállyal) ki szerette volna küszöbölni, akkor nem köt ki próbaidőt a munkaszerződésben.

Az új munkahelyen sem gond, ha esetleg pár nappal később viszed a kilépő papírjaidat.

Bejelenteni anélkül is be tudnak.

A kilépő papíron szereplő adatok pedig az első bérszámfejtéskor lehetnek fontosak, az meg több mint egy hónap múlva lesz.

2012. aug. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!