Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha kibérelek egy helyet, azt...

Ha kibérelek egy helyet, azt rendeltetésszerűen kell használni?

Figyelt kérdés

Nagyon nem vagyok jártas ezekben, így kérlek nézzétek el ezt nekem, meg a fura kérdést is, de nem tudtam röviden megfogalmazni.


Arra vagyok kíváncsi, hogyha kibérelek egy üzlethelyiséget/ vendéglátóipari egységet/ raktárat/ konténert/ bármit, azt 'rendeltetésszerűen' kell használnom?


Például kiveszek egy garázst, ott tudnék mondjuk pékséget üzemeltetni, vagy ahhoz üzlethelyiséget kellene bérelnem? Vagy egy pincének hirdetett helyiségben lehetne-e szoláriumot nyitni?


Persze ezek csak példák, de ha ki lehet alakítani az összes személyi/tárgyi feltételt, plusz a követelményeknek is megfelelne, akkor működhetne? Mint a rengeteg lakás, ami kozmetikának/fodrászatnak lett kialakítva, de láttam már lépcsőház aljában 20 m2-es biciklitárolót kisbolttá varázsolva is.



Csak, hogy jobban értsétek, ruhaboltban gondolkozok és rengeteg utcafronti helyiség hirdetést néztem meg, de 90%-a vendéglátóipari egység volt - pizzazó, étterem - ráadásul ezeknek az ára is magas, viszont találtam pár raktárnak, pincének hirdetett helyiséget, olcsón, ami elgondolkodtatott, hogy az ingatlanokat arra KELL-e használni, aminek be van jegyezve.


Válaszokat előre is köszönöm! :)



2020. máj. 25. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:

A bérleti szerződés általában tartalmazza.


Pl bérleti szerződésnél kiköthetik, hogy az emeleti galéria nem lehet raktár, csak üzlethelység részeként üzemelő valami, az üzlethelységnél hogy nem használhatod lakás céljára, stb.

2020. máj. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
a legtöbb üzlethelyiségnek vannak jogi feltételei is a bérleti szerződésen túl
2020. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!