Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan spóroljak kollégistakén...

Hogyan spóroljak kollégistaként? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most megyek 10.be. Tavaly is kollégista voltam, és rengeteget költöttem. A szüleim heti 6000ft-ot adtak, és sokszor Vasárnap megvettük az instant kajákat, üdítőt, és hasonlókat. Így vissza gondolva ez rengeteg, pedig soha nem mentem se moziba, se semmi hasonlóra nem költöttem abból a pénzből. A buszjegy is 1300ft oda vissza osszesen. Szeretnék spórolni, félre tenni, őket kisegíteni azzal hogy nem költök ennyit. Az ebédem és vacsorámat anyumék fizették a reggelim pedig én csináltam.(ez vagy egy joghurt volt, vagy gabonapehely, vagy egy szendvics) 1300ft a reggeli, ebéd, uzsonna egyben. Sajna a reggelik számomra ehetetlenek. Ezért jövőre is muszáj lesz magamnak gondoskodnom erről, hiába drágább ez. A kérdésem: Ti mire költenétek/ költötök és mennyit hetente? Egy listának is nagyon örülnék, de akár felsorolásnak is. Mit tudnátok tanácsolni nekem? Mire figyeljek? Köszönöm, felpontozok.

2020. máj. 31. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Üdítő helyett igyál vizet.
2020. jún. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
"1300ft a reggeli, ebéd, uzsonna egyben. Sajna a reggelik számomra ehetetlenek" mert mi a reggeli?
2020. jún. 1. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Most végeztem gimiben, 5 évig voltam kolis. Én havonta kaptam 10-12 ezret, és ha spóroltam, egy-két ezrest tudtam félretenni.

Én is menzás voltam, de volt, hogy elcsábultam és vettem csokit/kaját vagy ehetetlen volt a menzás étel. Ilyenkor megpróbáltam a lehető legolcsóbb kajat összedobni vagy felezni valakivel pl. a sajtot vagy a szalámit, hiszen fele is elég szendvicsembe. Sok dolgot otthonról vittem (pl vajat, zöldséget). Vasárnap otthonról szintén hoztam kaját. Én 1 órát utaztam és 7 körül értem oda, ezért ott ettem vacsit. Próbáltam annyit hozni, hogy még egy étkezésre elég legyen és beosztottam. Régebben minden egy-másfél héten vettem egy karton palackos vizet, aztán rátértem az ingyenes csapvízre. Megnéztem, mi az akciós és pl olyan péksütit választottam inkább. Plusz mindent megvettem boltban, inkább korán keltem és elmentem iskola előtt boltba, de ritkán vettem kaját a büfében, mert ott nagyon drága.

Szóval a kaján spóroltam a legtöbbet, bulikra ment el a legtöbb pénzem :D Így néha egy-egy pizza is kijött.

Javaslom, hogy válassz inkabb ásvány- vagy csapvizet és ne vegyél sok nasit. Plusz tervezz előre és oszd be a kajádat. És ha együtt mentek boltba, próbálj uralkodni magadon és ne kívánd meg, amit a másik vesz. :D Én ebben sokszor befutottam, összevettem mindent xD

Sajnos a kolesz olyan, hogy néha muszáj megenni amit adnak. Én válogatós voltam, de 5 év alatt szinte mindenevő lettem. Az éhség nagyobb úr :D

Ha szeretnél kérdezni, írj nyugodtan, segítek :))

2020. jún. 1. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kettes: az ilyen tojasos szendvicshez hasonlok vannak 50 szazalekban, nekem pedig ugy nem eri meg hogy a 20 fizetett napbol lemegyek pl 10re
2020. jún. 3. 22:24
 5/6 A kérdező kommentje:
Meg valami tanacs?
2020. jún. 4. 09:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Péksüteményeket kerüld el, mert azok nagyon drágák. Azt meg lehet még tenni hogy menzára nem fizetnek be, de napi 1300 alatt nem fogsz másképp kijönni. Vagy ha olyat lehet, hogy reggeli nincs csak ebéd-vacsora, azzal ki lehet egészíteni a 6000s keretet.
2020. jún. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!