Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » SZÉP-kártyára jár-e a megállap...

Róóz Peter kérdése:

SZÉP-kártyára jár-e a megállapodás szerinti cafeteria (munkakezdésnél) törthónap esetén?

Figyelt kérdés

Április 06.-tól szól a munkaszerződésem és most (06.01.) néztem rá a szép-számlámra és az elérhető egyenleg mind a három zsebben nulla.

Persze, majd megkérdezem a HR-en, hogy mi van, de szeretnék biztosat tudni, bármit is válaszolnak majd a HR-s csajok. :)



2020. jún. 1. 08:38
 1/5 belapus ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy a belső szabályozás is szerepet játszik az ügyben.Nálunk például 3 hónapnyi munkaviszony után jár cafeteria.Az időarányosságot alkalmazhatja ( valószínűbb, hogy fogja is ) a munkáltató.
2020. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Próbaidő alatt a cégek többsége nem ad cafeteriát.
2020. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Én is arra tippelek, hogy próbaidő alatt nem kapsz, de a juttatásról szóló információ egészen biztosan megtalálható a munkaszerződésedben is, mi innen csak találgatni tudunk.
2020. jún. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Mivel csak adható, nincs rá egységes szabályozás, az én munkahelyem pl semmit nem ad. Meg kell nézni a cég erre vonatkozó szabályzatát, kellett, hogy kapj tájékoztatást róla.

A legtöbb cég próbaidőre nem ad, ha 3 hónapos a próbaidőd, akkor júliusban válsz jogosulttá a cafetériára. Viszont az sem tuti, mert volt cég ahol dolgoztam, ahol tört havit sem adtak. Vagyis ha július 6àn lejár a próbaidőd, lehet leghamarabb majd csak az augusztusit kapod, a szeptember elejei utalással.

2020. jún. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
A SZÉP-kártya nem JÁR, hanem adható. A legtöbb helyen törthónapra nem "jár", a szabályzat legalábbis ezt szokta tartalmazni.Sőt akár azt is szabályozhatja, hogy próbaidő alat egyáltalán nem jár, azt is, hogy mennyi időnként van kifizetés, stb.
2020. jún. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!