Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Visszafizetik a nem hibás...

Visszafizetik a nem hibás terméket?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy figyelmetlen voltam és amikor hajszinezőt szerettem volna vásárolni, hajfestéket vettem...

Anyukám ki fog nyírni ha elmondom majd neki.😅

Arra lennék kíváncsi, hogy ha visszamegyek az üzletbe (Tesco) és elmagyarázom valakinek (azt se tudom hogy kihez forduljak ilyenkor) hogy tévesen vásároltam meg, visszafizetik az árát? Szerencsére megvan még a blokkom róla.

(Természetesen a terméket nem használtam, csak a doboz tetejét nyitottam fel, amit amúgy bárki megcsinálhat az üzleten belül is.)



2020. jún. 11. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Megtehetik, de törvény nem kötelezi őket erre.
2020. jún. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Uhh, okés. Köszi a választ! Azért bepróbálkozok majd.:)
2020. jún. 11. 22:57
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem sérült és megvan a blokkod, akkor vissza szokták venni. Velünk párszor fordult már elő, hogy ugyanazt a dolgot megvettem én is meg az asszony is, de annyi nem kellett belőle, úgyhogy visszavittük. Eddig kivétel nélkül visszaadták az árát. Vevőszolgálatra menj, vidd a terméket meg a blokkot és remélhetőleg sikerrel fogsz járni.
2020. jún. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%
Van 14 nap elállási jogod, bármi is történik. Nem kell indokolnod sem.
2020. jún. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
14 csak online vásárlásnál van, ha csak besétált a tescoba és vásárolt, akkor nincs.
2020. jún. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%
Mindig van elállási jogod. Ha nem akarják visszavenni, fogyasztóvédelem.
2020. jún. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Nincs elállási joga személyes vásárlás esetén!

Honnan veszitek ezt????

2020. jún. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Linkeld már kérlek azt, ahol le van írva, hogy személyes vásárlásnál is van elállási jog. Kérlek törvény, rendelet, jogszabály legyen, ne valami utolsóutáni blogról kiemelt részlet.

Személyes vásárlásnál nincs elállási jog. A bolt ettől függetlenül lehet jófej, visszadhatja az árát, vagy megengedheti ,hogy levásárold a termék árát náluk. Tescoban nálunk ez már nem egyszer megesett, simán visszaadták a pénzt amúgy.

2020. jún. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os NE ÍRJ OSTOBASÁGOT!!!!! Olvasd el a fogy.véd. törvényt, és idézd! Nem fogod megtalálni benne! Mert NINCS ilyen.


Műszaki cikkeknél, ha 3 napon belül meghibásodik, akkor visszaveszik!


Minden más csak adható, a bolt/cég dönthet úgy, hogy pl. 30 napon belül visszaviheted, pusztán nemtetszés okán is. (pl. HM, C&A, többi ruhásbolt).

2020. jún. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!