Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vásároltam interneten egy...

Vásároltam interneten egy terméket, fél nap alatt kiderült, hogy hibás. Ilyenkor kötelezően cserélik vagy van lehetőség a pénz visszafizetésére?

Figyelt kérdés
Ma jött meg egy termék (lézernyomtató toner), viszont hibás (nem csináltam neki semmit, fejjel lefele se volt, de jött ki belőle a por). Futár hozta. Persze este volt időm most megnézni, délután mikor jött nem, és mosdt jött elő. Egyébként nagyon igénytelen, nem is utángyártott, hanem az utángyártott van utántöltve, látszik... Ettől az eladótól nem szeretnék több terméket venni, így szeretném, ha visszafizetné a teljes vételrat (én meg visszaadom a hibás terméket). Elvileg 3 év garancia van rá, valamint kaptam számlát is. Hátrány, hogy én Budapesten vagyok, a cég meg valahova Borsodba van bejegyezve. Köszi előre is a segítséget!

#garancia #hibás termék #interneten vásárolt
2013. szept. 20. 00:55
 1/4 anonim válasza:
0%
3 napon belül indoklás nélkül vissza kell venniük, azt hiszem a pénzt is vissza kell adniuk, de legrosszabb esetben is levásárolhatod.
2013. szept. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Így van, és nem is 3 napon belül, hanem 8 napon belül és kötelesek visszaadni a vételárat. Az már más kérdés, hogy hogyan tudod ezt érvényesíteni ha az eladó nem akarja...
2013. szept. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez sajnos nem egészen így van.


8 napon belül indoklás nélkül elállhatsz az internetes vásárlástól AMENNYIBEN a hibátlan terméket visszajuttatod önköltségen az eladónak.


Mivel itt hibás termékről van szó, így garanciális ügyintézés alá kell venni az ügyet.


Garanciális ügyintézés esetén 72 órán belül feltételezni kell, hogy a termék gyárilag hibás volt és kötelező cserélni. Pénzt akkor köteles a forgalmazó visszaadni, ha nem tudja cserélni a terméket ugyan olyanra - vagy ha közös megegyezéssel megegyeztek a pénzvisszafizetésben.

2013. szept. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma visszajött a pénz (szállítás díjával együtt) és még a héten futárt is küldenek a termékért.
2013. szept. 24. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!