Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A részvények milyen gyakran...

A részvények milyen gyakran fizetnek ki?

Figyelt kérdés

Két kérdésem van: egy, a fenti. Kettő, hogy tudnátok-e kezdőknek részvényekről szóló könyveket ajánlani?


Hány millió forintot éri meg részvénybe fektetni? Havonta, évente fizetnek?


Ha van 30-40-50 millió forintom, és veszek belőle részvényt, mennyi lesz a havi "fizetésem"?


Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, tényleg csak most kezdett el érdekelni. Köszi a segítő válaszokat!



2020. jún. 17. 15:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"exkupon-day"


hú de szép szó xD


" Ezt évekig birtokoljuk, nem?"


Nem feltétlenül. Osztalék fizetésnél meghatározzák az osztalék összegét az ex-dividend day-t és a fizetés napját.

Az ex-dividend day mondja meg, hogy melyik nap kell a tied legyen a részvény.

Nem kötelező évekig megtartanod, megveheted előző nap és eladhatod másnap és ugyanúgy meg fogod kapni az osztalékot, mint az, aki 5 éve vette.

2020. jún. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

De akkor miért van, hogy sokan írják, hogy nekik évekig van? MKiért tartja sok ember évekig? Mi a hasznuk belőle, ha ez ilyen egyszerűen is elintézhető? Vagy semmi előnyöm sincs abból, ha 10 évig tartom a részvényt, ahhoz képest, hogy a részvényfizetés előtt egy nappal megveszem?


Köszi amúgy a kisegítést :)

2020. jún. 23. 18:39
 23/27 anonim ***** válasza:

Mert az osztalek mellett hoszzutavon no az arfolyam is. Ha evi 3% az osztalek es 5% a novekedes akkor egyutt 8%. Ha1 napra veszed, akkor megkapod a 0.75%-ot, de annyi. A vetel es eladasod kozott csokkenhet is az arfolyam, akkor beleragadsz a reszvenybe. Ha evente egyszer fizet, akkorezt masok is tudjak es ex-dividend day utan annyit szokott esni az arfolyam, mint az osztalekfizetes volt. Vagy tobbet, vagy kevesebbet. Befektetokent te a folyamatos novekedesbol akarsz profitalni, hogy egyre tobb profitot termel a ceg. Ez 10+ eves terv.


Spekulanskent meg az egyszeri kifizeteseket/arfolyam hullamokat akarod meglovagolni. Es nem erdekel, hogy ez a ceg hol lesz 10 ev mulva, holnap ugyis tuladsz rajta.

Mindkettot sokan csinaljak.

2020. jún. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Akkor, ha jól értem személyfüggő, hogy kinek melyik réi meg jobban, de akinek nincs ideje fejben tartani/vagy leírni a dátumokat, annak talán inkább az, ha sokáig tartja. Persze, lehet, hogy a cég csődbe megy, de ami már 40+ éve megvan, attól nem várom, hogy csődbe menjen. Köszi a türelmes magyarázatodat, felpontoztalak. Ha látod ezt a választ, megkérdezhetem, hogy hol tanultál erről? Mely tanfolyamra jártál, v agy melyik könyvet olvastad ki, hogy így megtanultad a témát? Köszönöm :)
2020. jún. 23. 18:58
 25/27 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Hol vesztek részvényt? Oké, hogy az interneten, de melyik weboldalon és hogyan? Köszi :)
2020. jún. 23. 19:04
 26/27 anonim ***** válasza:

Internet: osztalékbefektetés. Ez ahhoz elég, hogy az alapdolgokkal tisztában legyél.

Én a random capitalnál fektetek be csak amerikai részvényekbe.

Évente 10 alkalommal vásárolok TBSZ-re, így ez nekem pont megfelelő.


Dátumokat nem nagyon kell fejben tartani, mert az amcsi cégeknek megvan az a jó szokása, hogy 3 havonta fizetnek. Így ha csinálok excelben egy naptárat, akkor minden 3. hónapot bejelölhetem, hogy akkor várok osztalékot.

2020. jún. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszi! 2 hónap múlva kezdek dolgozni és remélem hamaosan én is befektethetek, bár az elején meglesz a veszélye, hogy bukni fogok. Egyszer majd én is szeretnék eljutni arra a szintre, hogy 3 havonta kifizessenek cégek :)
2020. jún. 24. 23:23
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!