Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A részvények milyen gyakran...

A részvények milyen gyakran fizetnek ki?

Figyelt kérdés

Két kérdésem van: egy, a fenti. Kettő, hogy tudnátok-e kezdőknek részvényekről szóló könyveket ajánlani?


Hány millió forintot éri meg részvénybe fektetni? Havonta, évente fizetnek?


Ha van 30-40-50 millió forintom, és veszek belőle részvényt, mennyi lesz a havi "fizetésem"?


Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, tényleg csak most kezdett el érdekelni. Köszi a segítő válaszokat!



2020. jún. 17. 15:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet. Hál istennek ma már olyan világ van, hogy a számítógép előtt ülve lehet részvényt venni a budapesti, frankfurti, new yorki tőzsdén is, meg még sok egyéb helyen.

Az összes magyar brókercégnél lehet amerikai részvényt venni. De magyarként lehet nyitni külföldi brókercégeknél is számlát.


Még annyit, hogyha valaki évi 1milliót beletesz 30 éven át, akkor az osztalék újrabefektetésekkel együtt a portfólió értéke nem 30 millió lesz, hanem kb 100millió reálértéken.

De ehhez kell a 30 év. 20 éves távon "csak" 43 millióra nő a berakott pénz. A kamatos-kamat hosszú időtávon működik jól.


Tehát szép kis vagyon fel lehet építeni folyamatos befektetéssel.

Vagy ha valaki egyben berak 10 milliót és 30 évig nem nyúl hozzá akkor 70millió lesz belőle. De ezt nem tartom annyira reálisnak.


Nem mondom, hogy más tevékenységekkel nem lehet ennél jobbat kihozni, de nekem szimpatikus vagyonépítésre a tőzsde. Főleg az amerikai.

2020. jún. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Mindenkinek zöldet adtam, és a fő kérdésemre meg is kaptam a választ. Még egy dolog: Tudtok kezdőknek tőzsdéről és részvényekről szóló könyvet javasolni? Weblapra tudom, ott a portfólió, yahoo finances stb. De könyvet nem tudok, ami tényleg KEZDŐKNEK van, az alapoktól kezdve. Köszi a válaszotokat. :)
2020. jún. 17. 16:14
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

9:

Ha nem akarom felélni a 200-300 milliós vagyonom reálértékét, és biztonságra játszok, akkor osztalékot, hozamemelkedést, inflációt és természetesen a válságokat is figyelembe véve, ha nem dolgozok mellette, elég szerény megélhetésre elég.

2020. jún. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Mármint a havi 300 a szerény megélhetés, utolsó? Nem nagyon tudom értelmezni máshogy. Ha igen, hát elég szerencsés vagy! :-D
2020. jún. 17. 16:17
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, havi 300 az szerény megélhetés, főleg ha rengeteg a szabadidőd. Ha meg ebből nem egyedül akarsz élni, hanem pároddal, esetleg gyereket is vállalnátok, akkor már különösen szerény.
2020. jún. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Fiatal vagyok, élvezném az életet, szóval a család, komoly kapcsolat még várhat minimum 10-15 évet. :D A szabadidős résszel egyetértek, (vagyis a másikkal is, csak az nem az életem része még) de úgy vagyok vele, hogy először havi 300 is boldoggá tenne, aztán nyilván szeretnék fejlődni, továbblépni a következő szintre. Egyelőre ez is egy olyan lépcsőfok, amit még nem értem el. Te befektető vagy?
2020. jún. 17. 16:44
 17/27 anonim ***** válasza:
75%

Könyvet szeretnél olvasni a tőzsdéről?

[link]

Rendhagyó módon az öreg Kostolany-t ajánlom neked, mert a tőzsdei műveletekhez jó lenne ha mindenki olyan morális alapokkal rendelkezne, mint ami neki van. Érdemes a nyári szünetben elolvasni.

2020. jún. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez is meglesz! (ment a zöld) :)
2020. jún. 17. 23:19
 19/27 Bferike ***** válasza:

Az európai részvények jellemzően évente, az amerikai cégek pedig negyedévente fizetnek osztalékot.

Egy adott nap birtokolni kell a részvényt,hogy megkapd az arra az időszakra esedékes osztalékot(ha van).

Ez az exkupon-day.

2020. jún. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Hogyhogy egy adott nap? Ezt évekig birtokoljuk, nem? Bocsi, ha hülyeséget krédezek :)
2020. jún. 22. 22:28
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!