Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Saját ingatlan, hitel nélkül,...

Saját ingatlan, hitel nélkül, ennyi idősen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves vagyok, egy gyárban dolgozom több mint egy éve. A munka könnyű, a fizetés nem rossz és nagyjából a 70%-át félre tudom rakni minden hónapban.

A környéken elég olcsóak a lakások, ezért arra gondoltam, hogy összegyűjtenék annyit, hogy tudjak venni egyet. Jelenleg szüleimmel élek, de szeretnék önálló életet, ezért az első lépés egy saját lakás lenne.

Viszont ehhez legalább még 3 évet kéne dolgoznom a jelenlegi munkahelyen és folyamatosan félrerakni a pénzt..


Ezzel csak annyi a bajom, hogy szerintem 3 év az sok idő, 24-25 éves koromban lenne csak meg a saját lakás. (Hitel nélkül és persze ha hirtelen nem ugranak meg a lakásárak) Mit gondoltok?


Albérletbe nem szeretnék menni, szerintem az csak pénzkidobás, viszont tényleg jó lenne már elmenni otthonról..


Lakáshitelről mi a véleményetek? Ti bevállalnátok? Mennyire "biztonságos"?



2020. jún. 20. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Sem a 3 év, sem a 25 éves kor nem sok.
2020. jún. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Bazky, a fél ország összetenné a két kezét, ha 25 évesen saját lakást kaparna össze a fizetéséből. Én az átkosban voltam fiatal, de ilyen még akkor is ritkaságszámba ment.
2020. jún. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Az messze-messze átlag feletti teljesítmény, hogy 24-25 évesen saját, tehermentes ingatlanod legyen. Sokaknak évtizedek kellenek hozzá.

Ha már a szüleid ennyire támogatnak, hogy ingyen lakhatsz nálunk, nem tudnak esetleg pár milliót belerakni az önerőbe?

Másik megközelítésben, ha neked olyan jövedelmed van, amiből megvan a teljes vételár három éven belül egy lakáshoz. Mennyi is? Ha még vidéki várost is nézünk, saccolhatjuk 20 millióra? És dolgoztál egy évet Plusz fogsz még 3-at, a béred 70%-a megtakarítás, akkor neked most van 600.000-es nettó fizetésed. Ebből bőven be lehet vállalni egy hitelt egy év múlva a vételár felére, amit aztán előtörlesztesz és máris nem kell várnod még plusz 3 évet.

2020. jún. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván valami 5 milliós putrit akar venni az isten háta mögött, nem kell itt 20 millióra gondolni. A fizetése a gyárban 21 évesen meg nagyon max 250 nettó.
2020. jún. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Első körben beszélgess el a szüleiddel, hogy hány éves korokig laktak otthon, hány évesen lett saját lakás/ház és milyen pénzből.


Másrészt ha ingatlant akarsz venni én azt tanácsolom csak olyat vegyél, ami könnyen eladható/kiadható. Beleragadni egy eladhatatlan ingatlanba nem jó ötlet.

2020. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Vidéki kisvárosról van szó, 10 millió körül vannak a lakások.
2020. jún. 20. 14:18
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A környezetedben minden huszonpár évesnek saját lakása van, vagy csak provokálsz? Nagyjából senkit nem ismerek, akinek 24 évesen tehermentes lakása lett volna, ha valaki vett is akkor, évtizedekig fizeti a hitelt.
2020. jún. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Pár éve vettem Kecskemét jó környéken a lakásom 6 millióért. Ehhez képest Pest a putri :)
2020. jún. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vélemény: most nem tudni, mekkora gazdasági visszaesésben vagyunk és nem látni még a következményeket, azt se, hogy a gyárat, ahol dolgozol, érinteni fogja-e és a te állásodat érinteni fogja-e. Pl. ha szállodaipartól, légiszállítástól van megrendelése a gyárnak, valószínűleg közvetlenül érinti, hogy visszaesnek ezek az iparágak, mert nem fognak (annyit) rendelni. Vagy ha pl. lakossági terméket gyártotok, a lakosság vásárlóerejének csökkenése miatt csökkenteni kellhet a gyártást, ami megint csak érint.


Általában lenne értelme hasonló helyzetben a hitelfelvételnek. Most, egy gazdasági visszaesés elején nem csinálnám, a kisvárosi élet is növeli a kockázatot, ha kiesik a munkahelyed, kevesebb alternatív munkahely van, mint egy nagyobb városban v. Budapesten.


Amit én csinálnék: várnék, hogy merre megy a válság és merre a lakásárak.

-- A legjobb helyzetben akkor leszel, ha (sarkítok) markáns gazdasági visszaesés mellett biztos az állásod. Akkor a visszaesés miatt csökken a fizetőképes kereslet a lakásokra, így csökkennek a lakásárak, te pedig beszambázol a megtakarított pénzeddel.

-- A legrosszabb helyzetben akkor leszel, ha közvetlenül és tartósan utolér a válság, nem lesz munkahelyed és kereseted. Ekkor jól fog jönni, hogy van tartalékod és az is, hogy nem köt egy lakás egy olyan városba, ahol nem találsz munkát, ergo el tudsz költözni pl. egy megyeszékhelyre, ahol meg találsz állást, és normális életet tudsz élni.

2020. jún. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!