Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csomag küldés esetén, ha én...

Csomag küldés esetén, ha én előre elküldöm a csomagot és a vevővel utólagos átutalást beszéltünk meg, és esetleg a vevő úgy dönt mégse fizet, lehet valamiféle jogi úton fellépni ellene?

Figyelt kérdés

Vagy buktam a csomagom?

Foxpostról lenne szó, én elküldöm neki az által, ő meg miután megkapta átutalással fizetné ki.



2020. júl. 9. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Összegtől függ. Gondolom nem egy több, mint 50ezer Ft-os valamit küldenél. Ez alatt semmit nem tesz a rendőrség
2020. júl. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Na ehhez is jó nagy hülyének kell lenni, hogy bárkinek így küldj csomagot! XD Nekem amíg nincs a bankszámlámon a cucc ára + a postaköltség, addig be sem csomagolom, mert bármikor meggondolhatja magát az illető.

Az első amúgy jól írja, 50ezer felett tesznek csak bármit is, azalatt beszoptad.

2020. júl. 10. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
50ezer forint van sajnos tényleg. Ha megvan a vevő telefonszáma esetleg akkor sem tesznek a rendőrségen semmit?
2020. júl. 10. 14:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jött ez az ötlet, hogy ne utánvéttel, hanem kvázi ingyen küldd el a csomagot és majd ő talán kifizeti? Gondolom a vevő kérte? Ha egy drága dolog, akkor azon a párszáz forint pluszon nem kellene hogy múljon. Pláne, hogy ha úgy kéred, hogy utalja a posta az összeget és ne kivigye a postás házhoz kp-ben, még olcsóbb is.

50ezer alatt semmit nem tesz a rendőrség. Ha van telefonszámod, címed, neved, mindened, akkor se.

2020. júl. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
32 000Ft ról van szó, de ha bemegyek a rendőrségre biztos nem utasítanak el, nem? Valamit megis csak csinalnak.
2020. júl. 10. 18:51
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

El nem utasítanak, felveszik a jegyzőkönyvet, ha szerencséd van, akkor más is tett feljelentést az illető ellen és együtt eléritek az 50ezret. Ha nincs szerencséd és az ügy lezárásáig másokkal együtt se éritek el az 50ezres határt, akkor lezárják az ügyet és sajnos nem tudsz mást tenni.

De továbbra sem értem, hogy a vevőn kívül kinek jó az, hogy így küldöd. Ha 32ezer Ft-ról van szó, esetleg átvállalhatod az utánvét költségét (kb. 1000Ft talán) vagy annak egy részét és cserébe nyugodtan aludhatsz.

2020. júl. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!