Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Alkudni Tesco-ban, Lidl-ben,...

Alkudni Tesco-ban, Lidl-ben, Vodafone-nál, benzinkúton stb. miért nem lehet?

Figyelt kérdés

De miért lehet autókereskedésben, óraüzletben, piacon?

Ez utóbbiak miért engedik meg ezt?



2020. aug. 10. 05:49
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Nem a bolt profilja, hanem az áru határozza meg, hogy lehet-e alkudni. Például Tescoban (najó Auchan...) már vettem kiállított utolsó darabos műszaki cikket úgy, hogy tudtam alkudni az árából.


De kenyérre nyilván nem fognak egyedi kedvezményt adni.


Cipőbolt ugyanez. Volt egy kis színbeli eltérés a két cipő között, -15%.

Benzinkúton nem mosta le rendesen a mosó a kocsit (sose mossa amúgy) egyből újabb mosó kártya ingyen. Ez is alku, ha nem vesszük szigorúan.


Szóval, ha jogos az értékcsökkentési igényed, akkor a legtöbb helyen ez megvalósul.

De úgy, hogy "add ezt nekem olcsóbban báttya" nem fog senki árengedményt adni. Még óraboltban sem.


Az autókereskedés meg speciális terület ilyen szempontból, hiszen ott az árak nincsenek kőbe vésve, és van egy csomó kedvezmény amit tudsz érvényesíteni. Ez nem is klasszikus kiskereskedelem.

2020. aug. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

# 1


Az óraboltot azért mondtam mert ott történetesen pont dolgoztam eladóként és konkrétan 10 vásárlóból 9 azonnal kérdezte vagy már nézelődés közben de fizetéskor mindenképpen hogy akkor ő mennyi kedvezményt kap.


Meg hogy ő 2 órát vett , mennyi a kedvezmény? A kettő együtt volt 15.000 Ft.


Van aki azt mondta hogy ő mennyi kedvezményt kap mert Jászberényből jött!!!! :D

2020. aug. 10. 07:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A vodafonnál pont lehet alkudni. Amikor járt le a net előfizetésem, akkor bementem hozzájuk újítani, kértem ajánlatot. Azt a hónom alá csaptam, átsétáltam a digihez, mondtam nekik, hogy ezt ajánlotta a vodafone, ha tudnak olcsóbbat adni, akkor itt kötöm meg. Adtak ők is egy ajánlatot, azzal visszasétáltam a vodafonehoz, eléjük raktam a digis ajánlatot, mondtam ha olcsóbbat adnak, akkor itt maradok. Azonnal lett jobb ajánlatuk. Még egy ilyen kanyart lenyomtam és kb az addig fizetett ár 3/4-ért kaptam egy kategoriával magasabb szolgáltatást. Szóval ilyen helyen is lehet alkudni, csak okosan kell csinálni. Nyilván a tescoban nem fogsz a szalámi árából kedvezményt kapni csak a két szép szemed kedvéért. De pl sparban voltam már úgy, hogy szóltam az egyik eladónak, hogy a májkrém szavatossági ideje 3 nap múlva lejár, erre rakott rá 50%-os címkét. Ez is alkudozás valamilyen téren :P :)
2020. aug. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Most elképzelem, hogy telepakolom a szalagot kajával a Lidlibe, és utána minden tételt megvitatunk a pénztárossal hogy mennyit enged belőle. Beletelne vagy fél órába egy vevő fizetése, szóval kellene úgy 50 pénztár hogy ne 2 napot ülj a boltba, mire sorra kerülsz 🤣🤣
2020. aug. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A vodafonnál pont lehet alkudni. Amikor járt le a net előfizetésem, akkor bementem hozzájuk újítani, kértem ajánlatot. Azt a hónom alá csaptam, átsétáltam a digihez, mondtam nekik, hogy ezt ajánlotta a vodafone, ha tudnak olcsóbbat adni, akkor itt kötöm meg. Adtak ők is egy ajánlatot, azzal visszasétáltam a vodafonehoz, eléjük raktam a digis ajánlatot, mondtam ha olcsóbbat adnak, akkor itt maradok. Azonnal lett jobb ajánlatuk. Még egy ilyen kanyart lenyomtam és kb az addig fizetett ár 3/4-ért kaptam egy kategoriával magasabb szolgáltatást."

Ez mostanában volt?

2020. aug. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Idén.
2020. aug. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!