Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Befizettem egy elmaradást, de...

Befizettem egy elmaradást, de a Legal Rest Zrt. zaklat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Volt egy 30 ezer forintos elmaradásom egy megszüntetett bankszámla után. Mivel nekem nem volt másik bankszámlám, a férjem a sajátjáról befizette az összeget, de minden kért adatot feltüntetett utaláskor. Erre most kaptam egy sms-t tőlük, hogy keressem meg őket. Eleve: honnan tudják a számomat? A telefon nem is az én nevemen van. Ezt meg lehet tudni valahogy? És mit tegyek ebben a helyzetben?

2020. szept. 16. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert nem az elmaradt összeget várják. Megvették a tartozást, gondolom, ez egy követelés behajtó cég. A kamatot, kezelési költséget is meg kell fizetni.
2020. szept. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kiküldtek egy levelet, abban benne volt, hogy mennyit kérnek és annyit is utaltunk át. A teljes összeget.
2020. szept. 16. 17:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Több lehetőség van


1. Mutattok egy papírt, ami bizonyítja ezt, vagy képernyő fotót bármit.

2. Kitől vette meg a Legal a tartozást? Nekik lehet jelezni, h vmiert meg "zaklat" titeket.

3. Felhivni a Legalt h akkor mennyi is az összeg pontosan.


Megsugom h vmikor akinél az eredeti tartozásod van és be fizetsz nem mindig érkezik be a követelés kezelohoz az infó h be lett fizetve. :/

2020. szept. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A banktól vették meg gondolom. Akkor jelezzem a banknak, hogy mi befizettük a Legal Rest által kért összeget, mégsem szállnak le rólunk?


Honnan tudhatják a telefonszámomat, ha az előfizetés nem is az én nevemen van?

2020. szept. 16. 20:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp a Legalt próbáljátok meg elerni első körben, azok mondanak vmit, és ott már akár el is tudjátok küldeni nekik a bizonyitekot. Megtudjatok beszélni velük.
2020. szept. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezek nem végrehajtók, csak mondom.


Én is jártam így vagyis a szüleim 7 ezer forintos bankszámla tartozás, kijön egy bmw-s pasas fényképezni, kérdezgetni, hogy xy adós itt lakik e, amikor 15 évesen kimentem kiabált velem, higy miért ilyen későn nyitok ajtót, mondja, higy kezdjek pakolni mert ő a végrehajtó. Mázlimra de tényleg a mázlimra tudtam, hogy ki a végrehajtó meg kina behajtó mert kaptam egy prospektust előtte pár hónapra, kértem igazolványt, -nem adott, kértem végrehajtási lapot ( elvileg postán kiküldik) soha nem volt.


Mondtam neki, hogy maga egy behajtó.


Becsuktam az ajtót. Szüleim másnap kifizették. De jött utána egy telefon, nekem!!! Oké, mert a dominos kártya Apa nevén volt, de őt miért nem hívták, vagyis miért nem azzal kezdték ami meg volt adva a banknak? Költői kérdés.. mert ezek a cégek valakik által komoly adatvédelmet hágnak át a telefonszám miatt. És nem hiszed el, nem látták, hogy be van fizetve.


Nagyon nagyon kell az ilyen cégektől menekülni mert ezek jogalap nélkül mint egy hatóság úgy viselkedik mert lehetnek embereik egyéb cégeknél.

2020. szept. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
El kell hajtani őket, és nem beengedni.
2021. máj. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!