Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem gyártanak olcsó,...

Miért nem gyártanak olcsó, kevésbé felszerelt járműveket?

Figyelt kérdés

Egy új kis köbcentis motor is akár 3-4 millió, egy új autó is hasonló áron megy alsóhangon, alap felszereltséggel. Miért nem gyártanak olyan mondjuk 1 millió alatti motort, amiben nincs annyi elektronika, analóg visszajelzők vannak rajta stb, egyszóval fapados.

Vagy inkább a technológia, meg az alapanyag árának emelkedéséről lenne szó?

Értem én hogy fejlődünk, minek építsünk fapados dolgokat, de szerintem lenne rá kereslet


2020. okt. 7. 12:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
"holott ez szimplán csak szoftver" - jah, mert a program nyilván önmagát írta meg. Klasszik magyar mentalitás, ezért vagyunk csak összeszerelőüzem-ország. Nyilván az officet is torrentről szedted le, az csak egy szoftver, nehogy már pénzt merjenek érte kérni.
2020. okt. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#11 A szoftver fajlagos költsége akkor sincs annyi, mint mondjuk egy légzsáknak.
2020. okt. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Hát egy bármilyen táblát felismerő rendszert biztos nem két fillér meg öt perc volt lefejleszteni.
2020. okt. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#13: Nyilván. Mintafelismerés, mesterséges intelligencia, OCR. Oké. De kérdem én: ha az alapverzió, ami felismeri a sebességkorlátozást, az előzni tilost és a feloldó táblákat, akkor a plusz változat, ami 3-4 másfajta táblát is felismer, miért kerül 100 ezerbe? Hiszen az alaphoz képest az már sokkal kevesebb fejlesztést igényel.


Ja, meg érdekes módon olyat sehol nem láttam, hogy ha már egyszer úgyis ott a kamera, ami a táblát figyeli, működhetne menetrögzítőként is, de neem.

2020. okt. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az előző oldalon még csak 50 ezer volt.
2020. okt. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Amúgy egy 6milliós új autónál nem értem, hogy képes valaki egy 50 ezres tételen fennakadni.


Ez a ha már van kamera, működhetne menetrögzítőként is, ez is bizonyítja, hogy fogalmad sincs az egészről. Eleve a táblafelismerő kamera nem ugyanoda irányul. Másrészt tök más a két feladat.

2020. okt. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!