Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Saját néven levő házamból...

A Saját néven levő házamból ki tudom tenni azt, akié viszont a zálogjog a házon?

Figyelt kérdés

2020. okt. 7. 17:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor elmondom a sztorit: Vettem árverésen az önálló végrehajtói bíroságtól házat. De van rajta 63.000CHF Ezért a zálogjog a egyik ismerősömé. A nevemen van a ház, de az elidegenítés, terhelés zálogjog az ismerősömé. Meg a 63.000CHF is, de ebben nem vagyok biztos.



Szóval kitudom rakatni?"



Kezdünk képbe kerülni. :)


Önálló végrehajtói bíróság nincs. Önálló bírósági végrehajtó van, aki adott esetben egy adós tartozására lefoglalt ingatlant árverésen értékesíthet, ha másból nem térül meg a tartozás. Az adós valószínűleg az ismerősöd, akinek a tartozása behajtása végett az ingatlant eladta a végrehajtó. Akinek eladta, az Te vagy. Onnantól kezdve, hogy a bíróság árverésen, vagy árverésen kívül ugyan, de árverés hatályával a szóban forgó ingatlant értékesítette, minden jog az ingatlanról lekerül. Az addig rajta lévő jogoktól mentes lesz a tulajdoni lap. Erről fogsz kapni értesítést a földhivataltól, ha még nem kaptál róla.


Az ismerősödnek már semmi köze az ingatlanhoz.

Az ismerősöd tartozása miatt a banknak jelzálogjoga, valamint elidegenítési és terhelési tilalma állt fenn az ingatlanon addig, amíg a végrehajtó nem értékesítette. Sem most, sem előtte a jelzálogjogosultnak nincs olyan joga, hogy az ingatlanba beköltözzön. Itt a jelzálogjogosult a bank volt, nem az ismerősöd. A jelzálogjog egy biztosíték arra, hogy egy tartozást, ha nem fizeti az adós (itt az ismerősöd), akkor a jelzálogjog jogosultja (a bank) adott esetben fedezetként bevonhatja az ingatlant a tartozás fejében. Most ez megtörtént.


Sem az ismerősödnek, sem a banknak nincs köze már az ingatlanhoz.


Ha az adós (ismerősöd) az értékesített ingatlanban bent lakik, még nem költözött ki, akkor a kilakoltatásáról a végrehajtónak kell(ett volna) gondoskodnia.

A "kellett volna" dolgot azért írtam, mert ha az ingatlan birtokba adásakor beleegyeztél, hogy haladékot kapjon az adós arra, hogy kiköltözzön, onnantól kezdve a bírósági végrehajtónak már nincs köze a kilakoltatáshoz a későbbiek során. Az már a Te magánügyed, hogyan rakod ki.

Ha nem egyeztél bele, akkor viszont a végrehajtónak üresen kellett volna átadnia az ingatlant, ez ilyenkor az Ő feladata.


Mi volt az ingatlan átadásakor?

2020. okt. 9. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

11-es, annyira szépen, pontosan leírtad - mindezt ráadásul éjjel/hajnalban - hogy legszívesebben 3-szor nyomnék rá hasznost.

Bár nem én vagyok a kérdező, de én is köszi :-)

2020. okt. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szívesen... :)
2020. okt. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!