Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem meg adott kölcsön pénz.Hog...

Nem meg adott kölcsön pénz.Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Történet úgy kezdődik,hogy egy emberke (aki tartozott) az egyik ismerősömnek vitte a pénzem,mivel én nem igen tartózkodok Magyarországon.

Így az ismerősnél volt a pénz és mikor elkértem volna tőle húzta,halasztotta... Aztán kiderült,hogy nincs a pénzből semmi.


Azon gondolkodtam,hogy iratok vele egy papírt,hogy tartozik pénzzel. (Biztos,hogy alá írná)

Csak mivel így lehúzott ezért valahogy jól kéne ki jönnöm a dologból.

Mit írjak a papírra? Vagy hogy csináljam?

500-600e ft-ról van szó.



#Mir írjak
2020. nov. 19. 11:36
 1/10 anonim válasza:
51%
Most 500 vagy 600 ? Erre sem emlékszel?
2020. nov. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Emlékszem.De ilyen hozzá szólókat nem igazánértem. Nem szerettem volna a pontos összeget le írni. Szerintem neked teljesen mind1,hogy 540-560-600-e.
2020. nov. 19. 11:40
 3/10 A kérdező kommentje:
Meg mi az,hogy erre se? Tipikus...
2020. nov. 19. 11:41
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem egészen világos a történet.

Az illetö tartozott valakinek és a te pénzedböl fizette ki neki?

2020. nov. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Történet úgy kezdődik,hogy egy emberke (aki tartozott) az egyik ismerősömnek vitte a pénzem,mivel én nem igen tartózkodok Magyarországon."


Tartoztak nekem X összeggel. Nem tartózkodok Magyarországon és ebből kifolyóan az ismerősöm vette át a pénzem amit ő elköltött.

2020. nov. 19. 11:49
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Mi a kérdés?

A pénzedet elköltötte a haverod. Nincs róla papír.

Maximum az ő jóindulatán múlik, hogy látsz-e belőle valamit.

2020. nov. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
65%
Kérdező én is erre gondoltam veled kapcsolatban. Egy mondatot nem tudsz megfogalmazni. Ha jól akarsz járni, akkor csak törvényesen cselekedsz, nehogy még a nagy jóindulatod miatt te kerülj börtönbe. Volt már rá példa nem is egy. Törvény szerint te ha baráti kölcsönre kamatot szeretnél felszámolni, akkor uzsorázást követnél el. Örülj neki, ha a jóbarátod hajlandó lesz vissza adni azt a kis pénzt.
2020. nov. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Jah persze. Londonban mosogatsz, két összefüggő, értelmes magyar mondatot nem tudsz leírni, aztán még a magyarok a hülyék.


Hiába írhatsz vele papírt. Előtte kellett volna.

2020. nov. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Hát ezt nem tudod vissza szerezni. Én még családon belül se adnék ennyit. Sokat kell érte dolgozni.
2020. nov. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az hogy te külföldön dolgozol még nem azt jelenti, hogy nincsen utalás,western union vagy paypal a világon. Ha te megbíztál az ismerősödben ennyire, csak azért, hogy megspórold azt a 20 ezer ftos kezelési költséget, akkor így jártál. Mivel nincs róla papír, ezért sosem fogod viszont látni azt a pénzt.
2020. nov. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!