Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek most, hogy...

Mihez kezdjek most, hogy nyertem egy nagyobb összeget a lottón??

Figyelt kérdés

Azt hittem örülni fogok neki, persze valahogy meg bennem volt mindig is, hogy én tutira nem nyerek soha magasabb összeget. Erre most, mikor itt van, kiválasztott az ég, én leblokkolok. :/

Még senkinek nem mondtam el, se a páromnak, sem a családomnak. Félek, hogy egy visszafordíthatatlan folyamatban megromlanak a családi viszonyok és értékek a pénz miatt. :((

Velem van a baj? Már eleve az teher volt, hogy egyedül intéztem a pénzel kaocsolatos dolgokat. Eddig egy dekát nem költöttem még belőle egyébként, bár az összeg már rendelkezésemre áll..



2020. nov. 22. 13:36
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
Tehát valójában azért nem hagytátok még el egymást, mert nem volt pénz megoldani a lakhatást máshol?
2020. nov. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű volt, hogy te vagy a nő.


Viszont ha bevallod, ennek a palinak, hogy sok pénzed van, rosszul fogsz járni.

És ezt te is érzed, különben lobogó hajjal rohantal volna a hírrel.


Ez nem párkapcsolat, ahol olyan viták vannak, hogy költözés a téma..


Na, mindegy, te tudod.

Abba sose legyél biztos, hogy nem olyan aki megcsal...

2020. nov. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
90%

Egyszer volt szerencsém beszélgetni egy milliárdossal. Megemlítettem neki, hogy a házasságom zátonyra futott és megkérdeztem tőle, mit tegyek. Azt felelte, hogy ne arra koncentráljak, mi történt a múltban, hanem azt nézzem, mit tehetek a jövőért. Végül is leültem a házastársammal és megbeszéltem vele, hogy ő milyen jövőt szeretne és én milyen jövőt szeretnék. Volt közös nevező, úgyhogy elindultunk abba az irányba és ma már teljesen rendben van a házasságunk. Szóval, kérdező, ez neked is egy hasznos tanács lehet: azt nézd, hogy mit tehetsz a jövőért és beszéld meg a pároddal!


A pénzügyi tanácsadókkal vigyázz, mert nagy részük valójában nem tanácsot ad, hanem egy terméket értékesít. A "jó befektetés" nem az, amikor odaadod a pénzedet valakinek, hogy kezelje helyetted, hanem az, amikor te gyűjtöd be a pénzt, hogy mások helyett hasznosítsd. Ezért van az, hogy hozam-vadászat helyett célszerű inkább olyan befektetéseket keresni, amelyek havi szinten pénzt raknak a zsebedbe. Ilyen lehet egy osztalékfizető részvény, egy ingatlan, vagy pedig egy vállalkozás. Mielőtt azonban ilyenekbe fektetnél, először tanulj róluk (akár könyvekből, akár az Interneten, de még jobb, ha közvetlenül olyan emberekkel tudsz együtt dolgozni, akik az adott területen profik). A pénzügyek terén pedig a legjobb tanácsadóid: a könyvelőd, az ügyvéded és az adótanácsadód.


A jótékony adományokkal kapcsolatban. Megdicsérlek, mert kevesen gondolnak adakozásra, ha ekkora összeget nyernek! Pedig az adakozás megnöveli a lelki erődet és ezáltal kiszélesíti a lehetőségeidet. Egy gyakorlati tanács: ha kórháznak adakozol berendezéseket, akkor ne csak az orvosokkal és az ápolókkal beszélj, hogy mire lenne szükségük a betegellátáshoz, hanem a mérnökökkel is. Most a Covid idején láttam, hogy az állam rázúdított többmilliárd Forintot egy kórházra, amiből rögtön vettek egy csomó lélegeztető gépet. Utólag tapasztalták, hogy hiába rakják be a lélegeztetőt a kórterembe, valahogyan el kell juttatni a központi oxigént is a gépekhez. A kórháztechnológus mérnökök rámutattak, hogy ez olyan nagyságrendű átalakításokat igényelne, amihez még több pénz kell (csakhogy azt már elköltötték). Szóval a jótékonyság is hasonló a befektetésekhez - alaposan körül kell járni, meg kell tervezni és ha valamit nem tudsz, kérdezni kell a nálad okosabbaktól.

2020. nov. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez igazán hasznos tanács volt számomra! Megfogadom.
2020. nov. 22. 21:01
 25/39 anonim ***** válasza:
83%

Emberek


Most komolyan elhiszitek h aki ekkora összeget nyer az gyakorira írja ki a bánatát?

Ne vicceljünk már


Persze ha valóban a kérdés valódi, akkor nagy bajok vannak fejben

2020. nov. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
77%

#25, minden lehetséges.


Az, hogy ez egy ordenáré kamu, az természetesen egyértelműen látszik az utalásra felhívásból és a nem utalásból :)


Az nem kifogás, hogy "nincs paypal számlám" :)

Bárki, aki elmegy a www.paypal.com oldalra, 2-3 kattintással tud csinálni egy "számlát", aztán a top-up opcióval fel tud tölteni akármennyi pénzt az ottani egyenlegére. Ebből aztán bármennyit bárhová el tud utalni, csak a címzett emailcímet kell megadnia.


Ugyanmár, egy több százmilliós nyertes itt azon gondolkozna, hogy valakinek 1-2 százezret utaljon?! :D


KAAAAAAAMMMMMMMMMUUUUUUUUUU!


Ha utalna, megjegyzem, bennem volna annyi gerinc, hogy visszaigazolnám itt, de ő is tudna a paypal oldalról készített screenshotokkal igazolni, ha én nem tenném.

2020. nov. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
26. Hát vannak emberek akik akkor se adnak ha a világ összes pénze rájuk szakad, mert sajnálja. De szerintem is kamu. Ha meg nem akkor egy idióta. Most konkrétan bármilyen bűnöző meg tudja találni, csak egy embert kell szereznie aki ért az informatikához.
2020. nov. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez most nem kamu.

Ez nem egyszerű eset.

2020. nov. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
70%

#28, akkor várom a manit a közölt címre, és meg fogom adni a "szakvéleményemet".


Nyilvánvalóan ez nem lenne jogi tanácsadás, csak az én véleményem az ügyben.


De azt legalább megadnám, ha nem lenne KAAAAAAAMUUUUUUU az egész!

2020. nov. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én is írtam ki kérdést, mert olyan körülmények közt élek, ami másnak elképzelhetetlen.


Egyből lekamuztak....

Pedig nem.


Szerintem nem kamu, és nagyon nehéz lehet titkolozni.

Nagy a nyomás. Nagy a tét

2020. nov. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!