Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek most, hogy...

Mihez kezdjek most, hogy nyertem egy nagyobb összeget a lottón??

Figyelt kérdés

Azt hittem örülni fogok neki, persze valahogy meg bennem volt mindig is, hogy én tutira nem nyerek soha magasabb összeget. Erre most, mikor itt van, kiválasztott az ég, én leblokkolok. :/

Még senkinek nem mondtam el, se a páromnak, sem a családomnak. Félek, hogy egy visszafordíthatatlan folyamatban megromlanak a családi viszonyok és értékek a pénz miatt. :((

Velem van a baj? Már eleve az teher volt, hogy egyedül intéztem a pénzel kaocsolatos dolgokat. Eddig egy dekát nem költöttem még belőle egyébként, bár az összeg már rendelkezésemre áll..



2020. nov. 22. 13:36
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
23%

Mi olyan k.rva nagy nyomás meg tét abban, hogy ha nekem mondjuk 574 millió forintom van, akkor juttasson már el ebböl 1-2 százezret (nem milliót!) valakinek, aki hajlandó beszélni vele erről, meg pláne tanácsot is tudna adni erről?!


Az, hogy erre nem hajlandó, mutatja, hogy ez egy ordas KAAAAMUUUU

2020. nov. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
94%

Az hogy valaki nem kuld penzt egy vadidegennek csak azt mutatja, hogy nem is annyira hulye.

En se adnek neked egy budos fillert se.

2020. nov. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
81%
Kamu, ekkora összegnél már maffiózók is a nyakára mehetnek, olvastam ilyet és szerintem ebben a mocsok világban simán megtörténhet. Én még magyar bankszámlàn sem merném tartani az egészet, nem hogy ide ki irkalni nyilvánosan.
2020. nov. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Pont ettől tartok, hogy a rokonok így fognak reagálni, mint akik "kamu" kérdést ajnároznak.Ezeknek az embereknek megvan ugyan az oka rá, de csak a magáét hajtja, bízva abban hogy megtörik az ember.

Persze ha erős maradok és nem török meg, akkor minden csak nem jó ember leszek. Ha pedig a mi történetünkben páromat is megkörnyékezik, mi ketten nem fogunk egyezni, veszekedni fogunk.

Gazdagnak lenni biztosan jó, és szeretném a szüleim és tesóim életszínvonalát is picit fentebb emelni. De ha "csak" 50millió/főt osztogatok szét a két családban, akkor sem lesz elég nekik, mert abból nem lehet hátradőlősen leélni azért egy életet..

Ugyan ezen a logikán felhozzák majd, hogy sajnálom a pénzt, meg megtehetnénk hogy segítünk de szívtelenek vagyunk...


Nem arról van szó, hogy nem tehetném neg, vagy nem futja rá, ez elv. De mindig lesz akinek jobban szüksége van a pénzre, mint nekem. Ennyi erővel mi értelme volt felvenni a nyeremény összegét? Jót mindenkinek nem lehet.

2020. nov. 23. 21:07
 35/39 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hogy nehéz helyzetben vagy, de nem jól gondoldolkodsz.

Nem kell hátra dolosen élni.

Az nem jó.


Csak egy picit adsz, már jó lesz nekik.

Azért ha valaki csak 3 milliót kap, csak úgy, annak is örül.

2020. nov. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Én full befektetném az egészet több helyre, hogy kb alig maradjon pénz formában az összegből, ha ennyire paráznék mint te. Egyrészt meg is szabadulnék tőle, meg nem is.
2020. nov. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

"Persze ha erős maradok és nem török meg, akkor minden csak nem jó ember leszek."


Miért ne lennél jó ember? Csak azért, mert nem nyitod ki a zsebedet minden rinyagépnek, aki pénzt kér? Én tudod, mit csináltam, amikor már elkezdett befutni a vállalkozásom és az ismerőseim pénzt kunyeráltak tőlem (csak úgy, haveri alapon, mert én megtehetem)? Munkalehetőséget ajánlottam nekik. A nagy részük azóta se áll szóba velem. Kis részük pedig a legmegbízhatóbb munkaerő, akivel valaha találkoztam - na, őket meg is fizetem alaposan.


Jól írtad, kérdező, hogy az embereknek sosem elég, bármennyi pénzt is kapnak. Könnyen jött, könnyen ment. Ha viszont a pénz nehezen jött (mivel dolgozni kellett érte), akkor sokkal jobban meg fogják becsülni és nem cseszik el hülyeségekre. Ráadásul nem csak ők nyernek, hanem te is, hiszen az emberek, akiknek fizetsz, még több pénzt hoznak neked. Ez nem fukarság, hanem előrelátás. Tanuld meg hasznosítani más emberek munkáját!

2020. nov. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Szívesen elfogadom a pénzt. Ha fondolod írj üzenetet
2020. dec. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
Vegyél Tesla részvényeket
2021. jan. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!