Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közintézmény munkáltatójától...

Közintézmény munkáltatójától kérhetem, hogy készpénzben fizesse ki a bért?

Figyelt kérdés
Első munkahelyem lenne és idáig ösztöndíjak és egyebek az apám bankszámlájára ment. Egyszerűbb is és olcsóbb is. Vagy megadhatom az ő bankszámla számát is?? Ha pl. értékpapírba akarnám fektetni a megtakarításomat ő így tudja intézni stb.
2010. aug. 11. 06:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy a közalkalmazottaknak kötelező utalni.
2010. aug. 11. 06:42
 2/4 anonim ***** válasza:
A munkabér kifizetésének alapformája a kézpénzes kifizetés. A munkáltató nem kötelezheti a dolgozót, hogy a munkabér átutalása miatt bankszámlát nyisson, a feleknek célszerű a munkaszerződésben rögzíteni a kifizetés formáját, ezzel elkerülhetők a későbbi nézeteltérések. A munkabért főszabályként havonta utólag egy összegben kell kifizetni, a munkáltató székhelyén vagy telephelyén, személyesen a munkavállalónak. A munkabért legkésőbb - ha munkaviszonyra vonatkozó szabály vagy a felek megállapodása eltérően nem rendelkezik - a tárgyhónapot követő hónap tizedik napjáig kell kifizetni. Ha a bérfizetési nap pihenőnapra vagy munkaszüneti napra esik, a munkabért legkésőbb a megelőző munkanapon kell kifizetni (Munka Törvénykönyv. 155. §).
2010. aug. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is megtaláltam, de úgy tudom hogy közalkalmazotti munkaviszonyban csak bankszámlára történhet az utalás.
2010. aug. 11. 09:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Bankszámlát bárki ingyan nyithat bármrlyik bankban 5 perc alatt.

Nem nagyon értem, hogy ez neked miért probléma.

2010. aug. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!