Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nehéz egyetem mellett hogyan...

Nehéz egyetem mellett hogyan és mennyit dolgoztatok? Tudtatok félretenni?

Figyelt kérdés

Az orvosiban gondolkodom, de a szüleim nem támogatnának, ha egyetemre megyek, szerintük elpazarolt idő.


Tudom, hogy az első 2 év nagyon nehéz, de azt követően sem lehet dolgozni menni? Aki dolgozott az mit dolgozott, ami még valamennyire hozzá is ad az egészhez?


Ha csak önköltségesre vennének fel, akkor nem járna ösztöndíj és diákhitelből kellene megoldanom.

Inkább feladnátok az álmotokat vagy ezt a "nehezebb" utat választanátok? Légyszi indokoljatok is. Nagyon örülnék, ha hasonló tapasztalattal rendelkezőek írnának.

Köszönöm :)


2020. nov. 23. 10:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát, ha a szüleid nem támogatják (gondolom gazdasági kiindítatásból) akkor úgy kell kalkulálnod, hogy rájuk nem számíthatsz anyagi támogatásban.


Bár nem voltam orvosin, azt hallottam, hogy az pont az a szak, amely mellett nem engedheted meg magadnak a külsős munkát.


Más szakoknál lehet munkát végezni a tanulás mellett/alatt, de ahhoz tudni kell nagyon jól beosztani az idődet és tanulékonynak is kell lenned többek között.


Én átgondolnám a helyedben.

2020. nov. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha nem vesznek fel államira orvosin, akkor ne menj egyetemre úgy, hogy még a szüleid sem támogatnak és még olyan szakra is mész, hogy nem is tudnál dolgozni. Orvosin mennyi egy állami félév? 1 millió körül, nem? Oda csak államira menj. Tanulj keményen, hogy meglegyenek a pontok államira.


Ha nyakra-főre vennéd fel a diákhitel 1-et és 2-t, akkor akár 10-20 millió ft adósságot is csinálhatnál magadnak.

2020. nov. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"a szüleim nem támogatnának, ha egyetemre megyek, szerintük elpazarolt idő"


Ha az orvosképzésről is ezt gondolják, az ugyan megdöbbentő, de meg kell győznöd őket, hogy kamatostól megtérül. Ha be tudsz kerülni, akkor menj! Nem a képzés költségét kell állniuk, csak a kolit, a tömegközlekedést, meg hogy ne halj éhen 6 évig. Ha felvételt nyersz, ennyit legyenek szívesek kigazdálkodni, aztán a diploma után ők is számíthatnak rád halálukig, mint anyagi értelemben, mind a várható szakértelmed tekintetében.


Dolgozni gyakorlatilag kizárt, hogy fogsz tudni a tanulmányok mellett, nehéz szak, ami folyamatos, koncentrált tanulást igényel. Egyszerűen nem fog beleférni mellette semmi.


"Ha csak önköltségesre vennének fel..."


Ez logikailag azért nem mindig stimmel, mert pl. a Semmelweisen 2019-ben 8 ponttal többet kellett elérni a költségtérítéses helyhez, mint az államihoz, 2018-ban 19 ponttal többet, 2017-ben pedig 12 ponttal többet. Idén épp fordítva volt, igaz egy kisebb, 5 pontos különbség volt az állami képzés javára, de ettől még nem biztos, hogy a tendencia megfordult. Arra szeretnék kilyukadni, hogy egyáltalán nem arról van szó, hogy ha mondjuk az államira nem vesznek fel, mert magas a pont, akkor még a költségre simán van esélyed. Lehet ez is igaz, csak nem minden esetben. Ha úgy alakulna jövőre is, mint idén, esetleg megfontolandó újra megpróbálkozni a felvételivel, nem egyből a költségtérítéses képzés mellett dönteni. Ha megvannak még az állami féléveid, kifejezetten inkább ezt javasolnám, hiszen ez az ország egyik legdrágább képzése (kb. 1 millió Ft/félév). Ha valamiért mégis a költségtérítéses képzési forma az egyetlen megoldás, akkor a Diákhitel2-t célszerű felvenni, ami egy kötött felhasználású hitel, jelenleg 0% kamattal, és egy piaci hitelhez képest egyébként is jóval kedvezőbb feltételekkel. Ebből magáncélra azonban nem tudsz költeni, fillérre annyit vehetsz fel, amennyi a képzés költsége, amit Te a bankszámládra meg sem kapsz, adott félév elején megy az egyetemnek. Amiből lehet költeni, az a Diákhitel1, annak már van kamata, ezt viszont ha lehet, inkább tényleg mindenképp kerüld el!

2020. nov. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

Orvosi mellett diákmeló?


ÁLMODBAN!

2020. nov. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hármasnak igaza van, ez nem a jog, ahol 440 az állami és 280 az önköltséges.
2020. nov. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem se egyszerű orvosi mellett dolgozni, illetve ha nem támogatnak anyagilag, akkor nagyon jól kell teljesítened.
2020. nov. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát szerintük rendes kétkezi szakmát érdemes tanulni.


Tudom, hogy nem nagy különbségek vannak pontszámilag, de néha pont azon az 1-2 ponton múlik.

2020. nov. 23. 14:05
 8/13 anonim ***** válasza:

"Hát szerintük rendes kétkezi szakmát érdemes tanulni."


Nyugodtan kérj segítséget a barátaidtól, osztálytársaktól, a tanáraidtól, hogy győzzétek meg a szüleidet együtt. Mert ha amúgy a tanulmányi eredményeid elegendőek és felvesznek a képzésre, akkor ez az érvelés részükről elfogadhatatlan.

2020. nov. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Más szakoknál lehet munkát végezni a tanulás mellett/alatt, de ahhoz tudni kell nagyon jól beosztani az idődet és tanulékonynak is kell lenned többek között."


Egyes szakoknal inkabb ez a helyes. Vannak még szakok bőven ahol kb eselyed nincs melózni, főleg hogy szakdolgozat is kéne , ami nem mindenhol lehet irodalmazás.

Szerintem melóra ne számíts kérdező, túl bizonytalan es leterhelő.

2020. nov. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem csak akkor menj orvosira, ha nem a magyar egészségügyben akarsz dolgozni, ilyen katasztrófát nem vehet magára az ember egy életre (bár azt hiszem van valami kötelezettség itthon dolgozni, ha államin végezted). De akár külföldre is mehetnél valami ösztöndíjjal.
2020. nov. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!