Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üzlettulajdonos mit tud tenni...

Üzlettulajdonos mit tud tenni ha vásárlók "próbateremnek" használják az üzletét?

Figyelt kérdés
Tehát jópofizva végigpróbálják a cipőket ruhákat, azért hogy megtudják a jó méretet, majd megrendelik online a cuccokat.

2020. dec. 4. 04:58
1 2
 1/13 L.. István ***** válasza:
100%
Semmit. Amíg ki nem mentek nem tudhatja, hogy nem vásárlók, sőt, még akkor sem, mert több boltot végig nézve lehet, hogy vissza fognak jönni.
2020. dec. 4. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Ezzel kb. semmit.

Mivel nyilván egy webshop mindig olcsóbb lesz annyit tehetsz, hogy jó eladókkal / jó kiszolgálással / extra szolgáltatásokkal eléred, hogy mégis nálad vásároljanak.

2020. dec. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Ahogy az előző válaszokban is írták, nem tudod meg különböztetni a vásárlókat a csak próbálóktól.


Ha azt szeretnéd, hogy nálad vegyék meg az adott ruhadarabot, akkor fel kell venned az árakat a webshopok áraival. Minden vásárlónak van egy érzékenysége az online és a bolti árak közötti különbségre. A feladatot megtalálni azt az extra árat, amit hajlandóik kifizetni még az azonnali vásárlásért.


Helyezd magad a vásárlók nézőpontjába. Nekik az adott termékre van igényük, nem arra, hogy nálad vásároljanak. Gondolj bele abba, elindulsz vásárolgatni tervezel 5-10 boltot meglátogatni. Ha valami megtetszik egyszerűbb online megrendelni, legalább nem kell cipelni és még lehet olcsóbb is. Igy igazán nyertes a vásárló, meg a webshop ami kiszolgálja.


Kell csinálnod egy webshopot az üzlet mellé, ami versenyképes a többiek árával. Egy webáruháznál elég jól mutat, ha van egy üzlet ahova el lehet menni próbálni, át lehet ott venni termékeket akár azonnal.


A te szemszögedből, szerintem örülnöd kellene, ha valaki bemegy a boltba. Amikor átlépi a bolt küszöbét valaki onnantól szabad préda, adj el neki valamit! Ha tudod, hogy sokan csak próbálni jönnek hozzád és már előre kinézték honnan veszik meg az adott terméket, akkor kínálj nekik valamilyen kiegészítőt hozzá. El kell adni a lehető leg több dolgot az embereknek, erről szól a kereskedelem. Nem arról, hogy kirakom az árut és nem értem miért nem jönnek az emberek.


Szerintem keress fel pár tanácsadót (akár többet is), pár százezret megéri elkölteni, hidd el jó ötleteik lesznek.

2020. dec. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Te, ez nem is olyan rossz ötlet!
2020. dec. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

# 3 # 4


Nekem nincs boltom, csak érdekelt ez a kérdés. Egy óraüzletben mondjuk dolgoztam eladóként, ahol a tulajdonos kioktatott, hogy amikor valaki úgy jön be az üzletbe, hogy nem is nézelődik hanem célzottan odamegy egy konkrét órához hogy ő azt akarja felpróbálni, akkor annak le kell tennie 5000 Ft kauciót amiért felpróbálhat 5 db órát.


Mert az ilyen biztos hogy kinézte már online és már csak egy végső ingyenes próbát akar mielőtt megveszi.

2020. dec. 4. 14:58
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#5

Mondjuk ha egy boltban nekem ilyet mondanának hangosan kiröhögném őket - ha valóban vásárolni mentem akkor pláne!

2020. dec. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

# 4 # 5


Egy másik ismerősöm akinek cipőboltja van, hát ő viszont mondhatni mocskosul undorító módszert eszelt ki.


Leszedhető cipőméret matricákkal ragasztja le az eredeti méretet a cipőkön, tehát konkrétan mikor próbálod akkor esetleg csodálkozol, hogy


"érdekes nekem 43-as lábam de most mégis 44-es cipő jó rám".


Szóval felpróbálod a cipőket, méretben jó, megveszed, és mikor kifizetted akkor persze leszedi róla a kamu méretmatricát.


Szóval ő így szívatja meg azokat akik ingyen próbateremnek nézik a boltját.


Hát ez már az én gyomromnak túl erős.

2020. dec. 4. 15:04
 8/13 A kérdező kommentje:

# 6


Azt ő gondolom felismeri ha te nem kamu és sunyi csóró "vásárló" vagy hanem komoly.

2020. dec. 4. 15:06
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, és ha megnézem a cipőre írt méretet, akkor hogy nem fog feltűnni, hogy az 43, a dobozon meg 44 van? Első kérdésem lenne az eladóhoz, hogy akkor ez most mekkora is.

Másodszor pedig ha megvettem, akkor hogy nem fogom azt (sem) észrevenni, hogy én a doboz szerint 44-est vettem, most mégis csak egy 43-as szám van rajta? Visszamennék rögtön, hogy cseréljék ki, bár inkább el se jövök a kasszától (ahol mellesleg érdekelne, hogy hogyan szedi le a szemem előtt). Ha nem hajlandóak, követelném, hogy a kamerafelvételeket nézzük vissza. Ha tisztán emlékszem, hogy 44-est vittem oda, engem nem fognak hülyének nézni.

2020. dec. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

# 9


Ez a cipőboltos valahogy arra játszik, hogy a cipőt úgyis felpróbálod. És nyilván azt veszed meg ami jó a lábadra. Na most ha jó a lábadra onnantól kezdve már nem az érdekel milyen méret van ráírva. Szóvak miután jó a lábadra és úgy döntöttél megveszed, miután kifizetted már szedi is le a kamu címkét ott előtted. Ennyi.

2020. dec. 7. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!