Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ilyen elfogult anyukám...

Miért ilyen elfogult anyukám a részvénytársaságokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Üdv! Az utóbbi időben elkezdtem kriptovalutákkal kereskedni a Revo*lt nevű cég szolgáltatásain keresztül. Nem nagy pénzben még, kb néhány ezer forintban, mert a kriptovaluták világában még nem vagyok túl jártas, így még csak tapogatózok. A szolgáltatásban ezen felül részvényekkel is lehet kereskedni, amihez kéri a cég az adószámot is, nyilván azért, hogy levonják az adót az egyes tranzakciók során.Édesanyám elég szkeptikus az ilyen kereskedési platfromokkal kapcsolatban, és úgy gondolja, hogy akármikor visszaélhet a cég az adataimmal. Azt a példát hozta fel, hogy sok csaló van, és nehogy milliókkal húzzanak le a cégek. Hogyan tudnám meggyőzni, hogy ezeket a cégeket szigorú törvények szabályozzák,és nem lehetnek vissza csak úgy az ügyfél adataival, mert súlyos perekben kerülhetnek emiatt?

#részvény #kriptovaluta #Revolut #Kereskedelmi platform
2020. dec. 13. 17:38
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
84%
Nem hinném, hogy visszaélnének az adószámoddal, de hogy az adót se fizetik be helyetted, az is hótziher.
2020. dec. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudnak visszaélni az adataiddal (ezzel az erővel banknál, biztosítónál, hitelfelvételnél, számla kérésnél se add meg az adataidat, mert azoknál is megadod az adószámodat) és nem vonják le az adót, azt neked kell bevallani.
2020. dec. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Igen, idő közben már rajottem erre. De akkor minek kell az adószámom?
2020. dec. 13. 18:12
 4/35 anonim ***** válasza:
83%
Azonosíthatóság szempontjából.
2020. dec. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
32%
Mert törvény/jogszabály szerint megvan, hogy mi szükséges vállalkozások számlanyitáshoz. Nem értem a problémát. Az adószámmal mit tud bárki kezdeni szerinted? A vállalkozásoknál bárki megtudhatja, a számlákon is szerepel. Tessék, itt a CIB adószáma: 10136915-4-44 Mit csinálsz vele?
2020. dec. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
12%
Van egyáltalán adószámod?
2020. dec. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
30%
Nyilván nincs. A leírás alapján 18 alatti.
2020. dec. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
23 vagyok, van adószámom.
2020. dec. 13. 18:58
 9/35 anonim ***** válasza:
30%
Akkor vállalkozó vagy, igaz? A vállalkozásoknak a bankszámla nyitáshoz is kell adószám. A számlákon, amiket kiállítasz, rajta van az adószámod. Nem értem a problémát továbbra sem: mit lehet kezdeni egy adószámmal szerinted? Attól miért nem félsz, hogy fel kell tüntetni azt a számláidon?
2020. dec. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Miért lennék vállalkozó? Magánemberként regisztráltam a platformra. Pusztán pénzt akarok keresni befektetéssel, amit aztán nyilván le kell adóznom. Ehhez minek kell vállalkozónak lenni?
2020. dec. 13. 19:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!