Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ilyen elfogult anyukám...

Miért ilyen elfogult anyukám a részvénytársaságokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Üdv! Az utóbbi időben elkezdtem kriptovalutákkal kereskedni a Revo*lt nevű cég szolgáltatásain keresztül. Nem nagy pénzben még, kb néhány ezer forintban, mert a kriptovaluták világában még nem vagyok túl jártas, így még csak tapogatózok. A szolgáltatásban ezen felül részvényekkel is lehet kereskedni, amihez kéri a cég az adószámot is, nyilván azért, hogy levonják az adót az egyes tranzakciók során.Édesanyám elég szkeptikus az ilyen kereskedési platfromokkal kapcsolatban, és úgy gondolja, hogy akármikor visszaélhet a cég az adataimmal. Azt a példát hozta fel, hogy sok csaló van, és nehogy milliókkal húzzanak le a cégek. Hogyan tudnám meggyőzni, hogy ezeket a cégeket szigorú törvények szabályozzák,és nem lehetnek vissza csak úgy az ügyfél adataival, mert súlyos perekben kerülhetnek emiatt?

#részvény #kriptovaluta #Revolut #Kereskedelmi platform
2020. dec. 13. 17:38
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
93%
A tőzsdézés nem bonyolult: veszel és eladsz részvényeket. Egy általános iskolás is meg tudja csinálni. És biztosan el is veszítené minden pénzét. Senki nem írta, hogy a tőzsdézés nehéz, bonyolult. A kérdés, hogy mennyire vagy hajlandó kockáztatni a pénzedet. Ha nem érdekel ha eleveszíted, akkor hajrá, csináld. Ha szeretnéd csökkenteni a veszteség esélyét, akkor tanulj. Még a profi tőzsdézők is veszítenek néha, ha olyan egyszerű lenne pénzt keresni a tőzsdén, akkor mindenki milliomos lenne és nem letttek volna nagyon sokan öngyilkosok egy-egy nagy veszteség utáb.
2020. dec. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
60%
Amúgy magánszemélynek is lehet adószáma, miért ne lehetne?
2020. dec. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy vidéken lakom, felénk az atlagfizu 160 és 180 körül mozog. Ennél többet tőlünk olyan 50 km-re lehet keresni, ami 3 műszakot jelent havi 240ért. Ahogy nézem az embereket, itt tök 8,hogy mennyit spórolnak, úgyis elmegy erre-arra, másrészt ebből a pénzből csak tengődni lehet legfeljebb. Vagy próbálkozok, vagy rám is ez az élet vár legfeljebb. Szeged legközelebb hozzánk a legélhetobb város, de ott vagy 80.000 egy albérlet. Azt a pénzt amit pluszban megkeresnék ott, az az albira menne. Ott tartanék, ahol a part szakad.
2020. dec. 13. 20:00
 24/35 anonim ***** válasza:
95%

23. ... vagy azt a kis megtakarításodat is elveszíted és mész az utcára. Az jobb? De nem írtam, hogy ne tőzsdézz, de előtte szánj rá néhány hónapot-évet, hogy olvasol, tanulsz.

Ha mondjuk havi 100e Ft-ot erre költesz és nagyon-nagyon szerencsés vagy, lesz 5% hasznos havonta, akkor nyersz 5000Ft-ot havonta. Ez fogja megoldani a pénzügyi gondodat?

2020. dec. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy ki lehet jönni havi 160ból itt, ha van saját lakása az embernek... Azonban ha szeretne egy kicsivel jobb életet, vagy valamit felmutatni, akkor nyilván kockáztatni kell... Én úgy gondoltam, hogy itthon nálam mindig kell legyen 50-60 ezer forint, amihez hozzányúlhatok, ha kell. A többi pénzemmel meg igyekszek kereskedni, miután kifizettem a számlákat. Szerencsére nem dohányzok már,így több is fog maradni. Ha havi 20-30at befektetek néhány éven át több cégbe (20-ba mondjuk), nem hiszem, hogy annyira mellé tudnék nyúlni. Legalábbis az a 20 ezer ugyan úgy elmenne másra... Az átlag ember legfeljebb használt autót tud venni, vagy lízingelni tud egyet ennyi havi megtakarítással.. Haladni nem igazán lehet egyről a kettőre. Nemrég panaszkodott is egy idősebb úriember nekem... Mondván, hogy a lánya 28, a barátja 30, és egyszerűen nem haladnak egyről a kettőre... Békés-megye ilyen..
2020. dec. 13. 21:24
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Szeged tényleg élhetőbb város, ott az alsóbb keresetek 200k körül alakulnak. Igaz ebből 80-100 ezer is lehet az albi. Kicsiből nehéz sokat csinálni, tőzsdén is, kivéve ha valaminek duplázódik az árfolyama :D Inkább ha értesz valamihez, akkor abba fektess! Vagy magad tovább képzésére.
2020. dec. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
21, miért nézed le az általános iskolásokat? Én 13 voltam, amikor 6 éve Nasdaq Compositeba fektettem a pénzem.
2020. dec. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
83%
Ha több pénzt akarsz keresni, miért nem önmagadba fektetsz?
2020. dec. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

En a helyedben nem kereskednek a tozsden aktivan, ad 1 nincs semmilyen informaciod, eselytelen, hogy megverd a piacot (es innentol kezdve ez csak szerencsejatek), ad 2 ha sokat kereskedsz, sokat buksz a tranzakcios koltsegeken. A forexet messzirol keruld el.


Az elet egy maraton, ahogy mondjak, hosszutavra fektess magadba. Tanulj, vagy vallalkozz. A tozsdebol igen kicsi esellyel leszel gazdag. Persze jo dolog megtakaritani, es befektetni (passzivan, ETF-be), ezzel is lehet evi 5-10% hasznod, de ez nem fog hirtelen gazdagga tenni.

2020. dec. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Forexen 100.000ből csináltam 140.000-et 1 hét alatt. Gazdasági kalanedariumokat olvastam, illetve intuiciobol.
2020. dec. 14. 13:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!