Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ilyen elfogult anyukám...

Miért ilyen elfogult anyukám a részvénytársaságokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Üdv! Az utóbbi időben elkezdtem kriptovalutákkal kereskedni a Revo*lt nevű cég szolgáltatásain keresztül. Nem nagy pénzben még, kb néhány ezer forintban, mert a kriptovaluták világában még nem vagyok túl jártas, így még csak tapogatózok. A szolgáltatásban ezen felül részvényekkel is lehet kereskedni, amihez kéri a cég az adószámot is, nyilván azért, hogy levonják az adót az egyes tranzakciók során.Édesanyám elég szkeptikus az ilyen kereskedési platfromokkal kapcsolatban, és úgy gondolja, hogy akármikor visszaélhet a cég az adataimmal. Azt a példát hozta fel, hogy sok csaló van, és nehogy milliókkal húzzanak le a cégek. Hogyan tudnám meggyőzni, hogy ezeket a cégeket szigorú törvények szabályozzák,és nem lehetnek vissza csak úgy az ügyfél adataival, mert súlyos perekben kerülhetnek emiatt?

#részvény #kriptovaluta #Revolut #Kereskedelmi platform
2020. dec. 13. 17:38
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
97%
Akkor nincs adószámod. Adózaonosító jeled van... Látod, ha ennyire alapokkal nem vagy tisztában, akkor talán nem kellene tőzsdézned... Meg ha attól félsz, hogy visszaélnek az "adószámoddal", de nem tudod hogyan tudnának, akkor megintcsak inkább azt javaslom tanulj még.
2020. dec. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
73%
Mert adószáma csak vállalkozóknak van. Magánszemélyeknek adóazonosító jele van.
2020. dec. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
87%
Mondom én, hogy nincs adószámod, azt se tudod, mi az.
2020. dec. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést. Mellesleg nem tudtam, hogy az adóazonosító és az adószám két külön dolog. De akkor vállalkozónak kellene legyek, hogy részvényt vásárolják?
2020. dec. 13. 19:29
 15/35 anonim ***** válasza:
89%
NE vásárolj részvényt! Komolyan. Még a válaszokat sem érted. Komolyan ne kockáztasd a megtakarításodat. Olvass, tájékozódj, tanulj előtte.
2020. dec. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
93%
Azért pár fogalom felcserélése nem a világ vége, de így tényleg elég kezdőnek tűnik a kérdező. Nem kell vállalkozónak lenni, magán személyként is vásárolhat bárki részvényt, illetve eladhat is. Kis tételben kicsit lehet rajta nyerni és bukni is.
2020. dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Értem a válaszokat, pusztán fogalmi zavarom volt. Nem értem minek kell hülyének nézni a másikat, csak mert új dologba akár kezdeni, és még kezdő.
2020. dec. 13. 19:35
 18/35 anonim ***** válasza:
81%
Ki írta, hogy hülye vagy? Aki új dologba akar kezdeni, az először utánanéz annak, amibe bele akar fogni. Ha ráadásul még a pénzét,megtakarítását kockáztatja, akkor meg különösen. Az internet korában rengeteg helyen lehet tanulni, tájékozódni. A saját érdekedben tanulj mielőtt befekteted a pénzedet.
2020. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, hogy ez sem lehet sokkal nehezebb, de ahogy nézem ennek kicsit komplikáltabb a menete.
2020. dec. 13. 19:42
 20/35 A kérdező kommentje:
Előző válaszomból lemaradt, hogy forexeztem. Azzal hasonlították össze
2020. dec. 13. 19:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!