Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ilyen elfogult anyukám...

Miért ilyen elfogult anyukám a részvénytársaságokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Üdv! Az utóbbi időben elkezdtem kriptovalutákkal kereskedni a Revo*lt nevű cég szolgáltatásain keresztül. Nem nagy pénzben még, kb néhány ezer forintban, mert a kriptovaluták világában még nem vagyok túl jártas, így még csak tapogatózok. A szolgáltatásban ezen felül részvényekkel is lehet kereskedni, amihez kéri a cég az adószámot is, nyilván azért, hogy levonják az adót az egyes tranzakciók során.Édesanyám elég szkeptikus az ilyen kereskedési platfromokkal kapcsolatban, és úgy gondolja, hogy akármikor visszaélhet a cég az adataimmal. Azt a példát hozta fel, hogy sok csaló van, és nehogy milliókkal húzzanak le a cégek. Hogyan tudnám meggyőzni, hogy ezeket a cégeket szigorú törvények szabályozzák,és nem lehetnek vissza csak úgy az ügyfél adataival, mert súlyos perekben kerülhetnek emiatt?

#részvény #kriptovaluta #Revolut #Kereskedelmi platform
2020. dec. 13. 17:38
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez szuper! Szerencsed volt, csinalhattal volna belole 0-t is. Ne gondold, hogy erre hosszutavon is kepes leszel. Ez lotto. Amit te olvasol az mar reges regen beepult az arba. Intuicio csaloka.
2020. dec. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Szerintem jó buli a tőzsde, csak nem szabad rá alapozni. Én a megtakarításaim kb. 20 %-kát tartom részvényekben, a többit állampapírban és különböző valutákban. Számomra a tőzsde türelemjáték. Alulértékelt papírokat keresek és megvárom még felmegy az árfolyamuk. Ez általában hónapok kérdése. Mielőtt bármit megveszel érdemes átolvasni az elemzéseket és a különböző minősítők árfolyamvárakozásait. Szerintem csak annyi pénzzel csináld ami nem hiányzik sehonnan, és ne akarj gyors profitot. A Revolut szolgáltatása kimondottan olcsó és számomra korrektnek tűnik. Az összes pénzemet viszont biztos nem tartanám náluk a nehézkes jogorvoslati lehetőségek miatt.
2020. dec. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Nézd..

Ne akard meggyőzni anyukádat sehogy. Egyszerűen félt téged és az írásaidból lejön, hogy együtt laktok, szeretnél külön költözni és ehhez keresed a lehetőségeket és próbálsz tájékozódni.


Nézd abban amibe most belefogtál a legjobb tanító mester a kudarc. Kerestél egy részvényen 40%-ot az klassz, de nem tanultál belőle semmit. Tőzsdézel, bukni fogsz néhányszor és akkor fogsz igazán nagy pénzeket keresni, amikor rájösz mit csináltál rosszul. Azt hiszed nyertél, én meg azt mondom, megspóroltad a tandíjat egyelőre. Azt gondolod nyertél idáig, de igazából csak kölcsön kaptál a tandíjra.

Kapásból fel tudok sorolni neked néhány hibát, amit elkövettél és ami milliókba kerülhet.

Például ?

A Revoluton 2,5% a Kripto kereskedés díja átváltasz kriptóra = 2,5 % Visszaváltasz 2,5 % ez öt százalék, még akkor is ha tű pontosan megjósoltad a mozgást. Ha zuhan 2%-ot és Te a a veszteség limitedet 2%-ban határoztad meg, akkor 2% esés a revoluton már 7% veszteséget jelent a 2,5-2,5 % váltási díj miatt. Mert mondjuk pont belenéztél agy pump&dump-ba. Magyarul 5%-ot kell nyerned ahhoz hogy nullában legyél. Bika piacon ez látszólag nem sok, de akkor amikor oldalazik az árfolyam vagy akkor amikor medve piac van, ez rengeteg. Mert lehet hogy ha mellé nyúlsz 2-3 évig vissza se néz az árfolyam oda ahol vetted és bele ragadsz a pénzedbe, nem lesz likviditásod vagy realizálsz egy komoly veszteséget. 100 000 forintonként minimum 5000 forint tandíj.

Aztán, nem a Te kriptopénzed nem a Te kriptód. Ha megveszed a kriptópénzed a tőzsdén vagy a váltón és kiutalod egy olyan címre, aminél a tiéd a privát kulcs, akkor az a Te pénzed. A Revoluton nem tudod kiutalni, ha zárolják a számlád, ha hekkelik a revolutot vagy ha becsődöl, ugrik a pénzed. Csak akkor tudod kiutalni ha átváltod, de akkor ugrik a pozíciód. Óriási küllönbség, hogy a széfedben vagy a kripto pénztárcádban van a BTC-d, vagy egy cégnél. Pont ezért telálták ki a BTC-t, ha nálad van nem érinthet a Revo hack-je vagy csődje. – Akár milliós tandíj

Aztán, a GYK oldalon kérdezel névtelen embereket üzleti, pénzügyi és tőzsdei kérdésekben. Ez hidd el nekem drágább mint a revolut 5%-a

Normál esetben szépen lassan megtapasztalnád, hogy a BTC hideg tárcában, kereskedni a tőzsdén és nem váltón vagy a revon.

Nos anyukád ezektől meg akar téged kímélni, de nem úgy mint én, hogy leírja, hogy figyu az van minimalizálnod kell a veszteséged, legyen egy veszteség limited, ez a tőke védelem, ami kezdőként szerintem ne legyen több mint 2% A revo azért nem jó mert 5+x% Nem tudja neked így elmondani mert ő sem tudja, csak meg akar védeni a kudarctól. Az a tuti biztos ha nem tőzsdézel.

23 éves vagy, felnőtt ember, felelős vagy a saját életedért. Amikor regisztráltál a revolutba KYC -t kelett csinálni, beküldted az igazolványod fotóját, az arcképedet. Ha én mint vállalkozó szolgáltatok és számlázok neked, meg kell kérdeznem az adószámod. Miért ? Mert tőrvény van rá, rá kell írjam a számlára. A Tőzsdéknek jelentési kötelezettségük van az aktuális ország hatóságai felé és meg kell felelniük a terrorizmus és pénzmozgás ellenes törvényeknek.


Anyukád nem félt a revolut számlától, nem félne, akkor amikor tőlem kaptok számlát és most sem az adószámod megadásától fél, hanem attól, hogy tőzsdézel és veszítesz és igaza van. Ha tőzsdézel veszíteni fogsz, de enélkül nem nagyon fogsz soha apró pénznél többet nyerni. Nézd felnőtt vagy nem a szüleid engedélyét kérték, az adószámod kérték, mert a tőzsdei jövedelem adó köteles. Anyukádat akkor kellene meggyőzni, ha az engedélyére lenne szükség. -Neked magadat kell meggyőznöd.

2021. jan. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

#33


Értettem miket írsz. A bika piac ugye felfelé, a medve meg lefelé halad... Csak a revolut ráteszi a hasznát a 2,5%-kal. Ami kapasbol 5% ha az ember 2x vált, márpediglen 2x kell...


Jelenleg ügyesen állok... Beraktam 4 ezret, amiből lett 7000 1 hónap alatt... Nem nagytételben csinálom, ahhoz nincs pénzem... Inkább azt a pénzt rakom be, ami amúgy is elmenne valami hülyeségre... Azért hülyeségre, mert amugy kb mindenem megvan..így legfeljebb csak a haverokkal söröznénk el...

2021. jan. 8. 02:33
 35/35 anonim ***** válasza:

33-as elég szájbarágósan és türelmesen elmagyarázott minden fontos és hasznos dolgot.

Ha megérted megérted, ha nem akkor elbuksz.

It's your choice!

2021. jan. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!