Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elveszett a pénztárcám elég...

Elveszett a pénztárcám elég nagy összeggel és minden iratommal, de nem tudom hol, ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Munkabol jovet kiesett valahol a zsebembol vagy elhagytam, ha valaki megtalalta valoszinuleg kivette belole a penzt es mindent, akkor hogy talaljam meg? A rendorsegen ha bejelentem hogy elveszett megtudjak talalni a rendszerben hogy valahol leadtak e ha meg becsuletesek a mai emberek? Lett mar meg igy valakinek a penztarcaja eleg sok penzzel? Mit lehet tenni ilyenkor?

2020. dec. 17. 23:05
1 2
 1/18 fulcrum_ válasza:
100%
Mindenképp jelensd be szerintem. Nyilván nem 100% hogy megtalálják pénzzel meg mindennel együtt, de nagyobb esélyed van rá mintha csak otthon parázol. De az is segít ha felidézed az útvonalat ahol hazamentél. És talán időhöz tudod kötni hogy pl.: 6kor hívtak és mittudomen éppen a Kossuth utcában voltam és akkor még megvolt. Így le tudod szűkíteni a területet és ez talán a zsaruknak is segít.
2020. dec. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az iratok miatt kell a rendőrségi bejelentés.

A pénzt ne is várd, hogy megkapod. Ha szerencséd van talán a tárcád az iratokkal megkerül.

2020. dec. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
6%
Rendőrség csak akkor kell ha ellopták. Akkor ingyen pótolják az iratokat.
2020. dec. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%
Mennyi pénz volt a pénztárcádban?
2020. dec. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
38%

Azt lehet tenni ilyenkor, hogy ezentúl rászoksz a bankkártya használatára mint minden normális ember a 70-80 éves belassult faterokat-muterokat leszámítva, és többé nem tartasz magadnál néhány ezer forintnál több készpénzt.

Akkor, ha eltűnik a tárca, azonnal fel lehet hívni a bank éjjel-nappal hívható számát, hogy tiltsák le a kártyát, így nem tudják elvenni a pénzt.

Bár persze volt már olyan is, hogy az okmányokat, a személyin látható aláírást felhasználva bement a tolvaj a bankba és az áldozatnak kiadva magát felvett minden pénzt a számláról. De az ilyen elvetemült csaló tolvaj elég ritka, úgyhogy akkor is ez a legbiztosabb megoldás.

2020. dec. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Anyu is elhagyta egyszer pénztárcáját, pár óra múlva csengetett vki, hogy egy kukában találta, benne az iratokkal, de pénz nélkül.

Egyszer én is elhagyta, vmi ok folytán benne volt a tél számom, meg 20 ezer Ft, plusz iratok. Egy 3 gyerekes család apja találta meg és felhívott. Nem akarat elfogadni semmit, egy forint nem hiányzott belőle. De én azért adtam valamennyit, mert nagyon hálás voltam.

2020. dec. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Testverem elettarsa ket hete talalt egy penztarcat, tele penzzel, tobb 10k, talan 100k, mutatta, de nem szamoltuk meg. Hianytalanul visszaadta a gazdajanak. A nev es fenykep alapjan megkereste fbon es irt neki.


Vannak csodak. De ritka.

2020. dec. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
28%
*a csavo a kovsi tetejen hagyta es menetkozben leesett. Klasszikus sztori.
2020. dec. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
14%

5-ösnek, ha nem értenéd, hogy miért vagy lehúzva:

-a Paypass-es, érintés nélküli vásárlás limitjét a COVID miatt felemelték 5 ezerről 15 ezerre, s min 3 vásárlást simán megejthet a megtaláló, azaz 45 ezer ft_tól megszabadíthatja a bankkártya tulajdonost, mire az rájön, hogy elvesztette.

2020. dec. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Azt visszaadja a bank.
2020. dec. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!