Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy kérjek fizetésemelést?

Hogy kérjek fizetésemelést?

Figyelt kérdés

Eddig amulyen munkakörben solgoztam, kaptam érte bruttó 380ezret. Ezt február óta kapom, előtte 340ezret kaptam. Nyáron a főnököm bejelentette, hogy kismama. Engem neveztek meg főnöknek helyette. A vírus miatt a főnököm november 1 óta nincs, home officeban dolgozik, de gakorlatilag a munkáját már én csináltam, mert ez egy labor, nem lehet home officeba. Október végen jött vissza gyesről egy csaj, aki helyettem lesz a régi pozícióm. Már most kiderült, hogy nwm szeret dolgozni, az én fizetésem viszont egy az egyben megkapta. Pedig csak 6 órában dolgozott 2 honapot, de 8ra volt bejelentve de ez mellékes.


Én viszonr csak január 1-től vagyok hivatalosan az új munkakörben, eddig hiába csinaltam 3 ember munkáját egyszerre ( a covid miatt a fele ember kiesett nálunk, én ugrottam be helyettük,-közben a főnöket is csináltam és a sajátomat is). Még októberben azt mondta a felettesem, hogy az új fizetésem bruttó 440ezer lesz. Az én főnökömmel 455ezer volt s fizuja (ezt hivatalosan nem tudhatnám ugye, de tudom). Nem értem fairnek hogy én nem kapom meg a főnököm fizuját, az enyémet viszont az új csaj megkapta. Pedig jól dolgozom, a főnököm helyett is sokszor én csináltam meg a munkáját, annyira nem ért semmihez. Viszont ő még kapni fog februárban fizu emelest, hiába megy el szülni, ezt is biztos forrásból tudom. Így plane nem vagyok megelégedve az októberben mondott összeggel.


Szerzodést még nem írtunk amúgy, csak szobán beszéltünk mindent.


Ezzel hogy lehet odaállni a felettesem elé, hogy én bruttó 460ezerrel lennék elégedett? Annyival nem kapnék többet, de jobban erezném magam tőle. Még sosem csináltam ilyet, ez a 3. munkahelyem


2021. jan. 1. 16:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Én nettó 13 ért nem pattognék.
2021. jan. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nettóban most annyi, de 2 év múlva, mikor megyek gyesre, azért nem mindegy majd, milyen fizuval mentem el. Meg igazából csak azért lenne jobb annyit kapni, mert az mégis csak annyi már, amennyiért korábban a főnököm is dolgozott
2021. jan. 1. 17:42
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem jár. Csak a szád jár.
2021. jan. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk erdekes ugy ostobazni meg luzerezni valakit, hogy kerdest kell kiirnod ide, mert nem tudod, hogy kell fizetesemelest kerni.
2021. jan. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem én írok szánalmas válaszokat más kérdéséhez, hanem te :) Na ugye okoska :)
2021. jan. 1. 18:32
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem, te szanalmas kerdeseket irsz ki.
2021. jan. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Bíróm az irigykedő lúzereket, mikor itt kakaskodnak, mert képtelenek a satnya életüket elviselni, és úgy csinálnak, mintha mások lennének azok, csak hogy ne érezzék magukat olyan rosszul :) hajrá srácok, van kiút
2021. jan. 1. 18:37
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
Miért vagy ilyen szinten életképtelen kérdező?
2021. jan. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
Jah, biztos irigykedek valakire, aki képes hónapok óta nyafogni 10 ezer forinton. Mert nem ez az első kérdésed, emlékszem erre a munkahelyi szánalmas kis ötyeklubra.
2021. jan. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A főnökök sosem azt nézik, mi az igazságos, hanem azt, milyen eredmények születtek. Ezen gondolat mentén tehát: mutasd meg nekik az eredményeket! Menj oda hozzájuk egy táblázattal, aminek az egyik oszlopában a múltbéli képességeid, eredményeid, feladatköreid vannak kilistázva, míg a másik oszlopban a jelenlegiek. Ez alapján vezesd le nekik logikusan, hogy régen ennyi munkáért ennyi fizetést kaptál, miközben jelenleg ennyi munkáért emennyit szeretnél.
2021. jan. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!