Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kérjek fizetésemelést?

Kérjek fizetésemelést?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Számítástrchnikai helyen dolgozok gyári meló, de nem olyan ahova 2 nap alatt betanulnaz ember. Általában 6 hónap után használható valaki és 1 év mire önállóan tud valaki dolgozni.


Az a helyzet, hogy eddig hatan voltunk, de a héten egyik nôt kiírta az orvos, mert veszélyeztetett terhes elvileg. Tehát már csak ötrn vagyunk. Az öt emberbôl kettô céges dolgozó, ôket hagyjuk, mert nem tudom mennyit keresnek. Mi hárman külsôsök vagyunk, ugyanannyi az órabérünk, viszont én vagyok az aki a legprecízebben, leggyorsabban dolgozik, illetve tényleg minden téren jobb vagyok a másik két srácnál. Nemrég 2 nagy fônök is köszönetet mondott, mert észrevettem a rendszerben egy hibát, kérdezték ki találta meg, a kis fônök azt mondta, hogy mi, holott egyedül nekem volt hozzá közöm. Hármunk közül az egyik srác nagyon béna, nem tud egyedül csinálni semmit, pedig régóta itt van, ráadásul csúnyán összevesztünk, mert nekem többet kell megcsinálnom egy adott dologból, mint neki holott a papírmunkát, a telefonokat és az egyéb dolgokat is nekem kell csinálni ugyanazért az órabérért.


Senki nem pótolhatatlan, de nagy bajban lenné ek, ha eljönnék. Szerintetek érdemes lenne kérnem fizetésemelést? Most netto 1000 ehelyett kérnél 1200-at.


Szeretem a munkám, de egyre többször nekem teszik szóvá, ha a béna srác elront valamit, holott ugyanaz a beosztásunk is és az órabérünk is, igazságtalannak érzem a dolgot, de picit több pénzért elviselném.


Ha nem adják meg akkor aznap már vagy nem megyek be, vagy ha azért szólnának, akkor mindent csak és kizárólag az összes szabály betartásával csinálnék. (olyan lassú lenne, hogy inkább mondanák, hogy jóvan ne csináld inkább), bocsánat a helyesírási hibákért.



2020. jún. 20. 19:57
A kérdező szavazást indított:
Kérj fizetésemelést .
Ne kérj, valószínûleg nem emelnének.
29 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
12%
Manapság? Köszönd meg, hogy van melód, mert 5 percen belül lesz a helyedre 20 másik ember!
2020. jún. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Végig olvastad? Lehet, hogy lesz, viszont fél év csak mire hasznot hoz egy ember, addig csak mínuszos. Amúgy meg nem tudom honnan tájékozódsz, de engem egy csomó helyre hívtak már dolgozni, hiába van járvány meg ilyenek...
2020. jún. 20. 20:53
 3/22 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ebbe úgy sem mennek bele vagy mindenkinek emelnek a fizetésén vagy senkinek se. Próbálj kicsit a főnök fejével gondolkozni, neki ugyanolyan dolgozó vagy mint az a béna srác.
2020. jún. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Kérni kérhetsz, de valószínűleg nem fogsz kapni. Ha nagyobb cég, akkor a cégvezetést nem igazán fogja meghatni, hogy a helyi, lokális manager bajban lesz, ha kilépsz. Én multinál dolgozom, pár ilyet már láttam, kértek, nem kaptak. Általában nem a közvetlen főnök határoz erről, neki is meg kell ezt igényelni, és most meg a vírus miatt eleve nem megy jól a cégeknek, nem hinném, hogy belemennek fizuemelésbe.
2020. jún. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
25%

2. és 3.


De ő egy kivételes szakember, akit sok helyre hívtak már, a vírus ellenére.

2020. jún. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy írtam, a cégvezetést nem fogja érdekelni, hogyha kilép, akkor a főnöke hogyan pótolja. Nálunk sok ilyen volt már, senki sem pótolhatatlan. Sokszor semmi logika nincs benne, hiszen olcsóbb lenne, ha adna béremelést, minthogy most elkezd keresni valakit, betanítja, stb. Viszont ha ő kap, a többi is kérni fog, szóval emiatt nem szoktak az ilyenbe belemenni.

Attól még persze megpróbálhatja, de szerintem nem sok esély van rá. A béralkunak az állásinterjún van a helye, ha már van munkaszerződés, akkor késő.

2020. jún. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%
Azért nehogy koppanj kérdező! Az olyan betanított “informatikusok” többsége, mint te igen hamar koppanni szokott, amikor rájön, hogy nincs igazán mit beleírni a cv-be és rohadtul nem kell sehová máshová
2020. jún. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Néhány embernek nem volt világos a dolog. Külsôs cég, akiknek 3 emberük dolgozik ennél a gyárnál. És nincs szó komplett cégvezetôségrôl, csak egyetlen ember dönt a fizetésünkrôl, a vállalkozó. Ô kap a gyártól utánunk óránként X összeget amibôl nekünk kifizet 1000 Ft/órát, viszont ha elmegyek akkor ez az X összeg nem biztos, sôt valószínûleg elveszik neki, mert eredetileg öten dolgoztunk neki, de mindig mikor kilépett valaki, akkor egy MÁSIK vállalkozó emberét vették fel és az kapta az X összeget. Ezért gondoltam, hogy neki is talán megérheti, ha rajtam kevesebb (kevésbé sok) haszna van, de kapja utánam tovább a pénzt, mert mivel azonnali hatállyal lépek ki nem biztos, hogy neki kerül egy másik embere a helyemre.


Értem sokatok mit mond, de 1-2 ember itt már multikról beszél... az nem tudja mit jelent a külsôs cég fogalma?


Valaki meg arrôl, hogy ha 2 kap kérni fog az összes? 3 emberrôl van szó, egyik kb. levegôt nem tud önállóan venni, az mire fel kérne? A másik 1 meg elvégzi a munkáját, semmi extra dolgot nem csinál azon kívül. Ja és miért kellene megtudnia az “összes többi” maradék 2 embernek, hogy nekem emeltek?

Tehát nem azzal van bajom, hogy az a véleménye sokatoknak, hogy ne kérjek, de 1-2 ember úgy indokol, hogy nincs is köze az indoklásának az általam leírt dologhoz.


Na mindegy eldöntöttem kérek emelést, ha megadják nagyon jó, ha nem az is jó megyek az egyik felkínált helyre, ugyanannyit fogok keresni de az igazságérzetemnek jót fog tenni... Azért majd ide megírom a fejleményeket.

2020. jún. 21. 02:46
 9/22 anonim ***** válasza:
60%

8.-nak.


És ki mondta, hogy nem lesz felmondási időd?

2020. jún. 21. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%
Nem léphetsz ki azonnali hatállyal, de próbáld meg, bíróság neki fog igazat adni, aztán fizezheted a kártérítést
2020. jún. 21. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!