Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aukció. Mi értelme a rejtett...

Aukció. Mi értelme a rejtett minimálárnak?

Figyelt kérdés
Úgysem adja a terméket ez alatt, akkor szerintem teljesen felesleges egy alacsonyabb kikiáltási árat kiírni.

2021. jan. 3. 07:47
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mivel igy többen megveszik, az üzletek ezt máshogy gondolják.
2021. jan. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Pont, hogy nem alacsony ilyenkor a rejtett minimálár.

Inkább pofátlanul magas.


Nem szoktam ilyenekre licitálni, nem töltöm vele feleslegesen az időm.

Volt, hogy felszólítottam az eladót a minimálár közlésére.

Vagy közölte, vagy álmodozott tovább.

Használt cikkeknek nincs már ára, mindenki eladni akar!

2021. jan. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert nem minimáláron szeretné eladni. (Félre ne értsetek, én s gyűlölöm a rejtett minimálárat, de az vitathatatlan, hogy üzleti szempontból, az eladó részéről érthető.)


Nézzünk egy példát, egy minőségi, idejében legjobb, de ma már több éves, használt DSLR gép, viszont hibátlan/újszerű.

Tegyük fel, hogy megkérdezett egy szakmabeli ismerőst, aki reálisan lőtte be az árat.

Legyen a becsült érték: 200.000 HUF

Számodra a max. amiért megvennéd: 150.000 HUF (túlbecsülöd)

Rejtett minimálár: 100.000 HUF (legalább a felét hozza vissza)

Fix ár: 200.000 HUF

Licitlépcső 5.000 HUF

Kikiáltási ár: 1ft-os aukció


Ha az látszódna, hogy a 100ezres minimálértéken már túlment, és 135ezren áll jelenleg, akkor csomóan, köztük akár te is (hiába adnál érte többet), leállnának a licittel, mert "elszaladt" az ára.

Míg ha nem látszódik a minimálár, akkor az emberek addig licitálgatnak, amíg megéri nekik, és nem mérik máshoz. Csak magát a tényt nézik, hogy ERRE, ENNYIT költenék max, és addig hajlandóak is elmenni.

Viszont ha van minimálár, akkor nagyon sokan leállnának, mert hiába érne meg nekik többet, a tény, hogy messze került attól a minimum összegtől, amiért az eladó odaadta volna, már nem érdekli őket.

Címszóval: "Há' ha adtad vóna százé' is, mé' aggyak százötvenet?"

2021. jan. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elvileg ugye az lenne az értelme, hogy minél többen megnézzék, egymásra licitáljanak és aki eléri a minimálárat (vagy magasabbat), az nyer.


Sokan nézik az 1 ft-os aukciókat és jellemzően olyant szoktak csinálni az eladók, hogy 1 ft-ról indítják, minimálárral.


Szerintem sem valami jó dolog, vevőként én sem szeretem az ilyen aukciókat: akkor írjon egy alacsony árat kikiáltásinak, amit még el tud fogadni Ő is - és úgy is megtalálják a komoly vevők.

Ráadásul a minimáláras indítás szerintem az eladónak sem jó, mert ha minimálárral indít valamit, az 120 ft plusz a listázási díjon felül és ha nem érik el a minimálárat, nem lesz az aukciónak nyertese, ezt akkor is ki kell fizetni.

2021. jan. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! Nem rosszak, amiket írtok. Node: adott pl egy IWC Schaffhausen zsebóra, ez tipizáltan az a fajta áru, amit a piac áraz be, azaz annyit ér, amennyit megadnak érte, de egy -tól -ig határon belül. Mondjuk a legrogyvásabb 40-50e a legjobb állapot esetén meg mondjuk 400e Ft.

Erre felteszi a vaterára 1,-Ft-ért. 40 körül járt, én, mivel valamelyest értek is hozzá, megteszek egy 60ezres ajánlatot. Erre kiírja, hogy nem értem el a minimál árat, stb stb. Namost, ha ő mondjuk 80 vagy 100 a legalja, amit meg akar kapni, akkor miből állna annyiról indítani? Így csak azok tennének ajánlatot, akik potens nagyságrendet kínálnak. Ehelyett csak értelmetlen cirókamóka játék és komolytalan hülyeség az egész. Legalábbis én így látom.

2021. jan. 3. 13:14
 6/6 anonim ***** válasza:

" Ehelyett csak értelmetlen cirókamóka játék és komolytalan hülyeség az egész. Legalábbis én így látom"


Jól látod: vevőként és eladóként is hasonlóan látom - sosem csinálok ilyen "játékot" a vevőkkel.

2021. jan. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!