Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meddig jár ingyenesen a tb...

Meddig jár ingyenesen a tb támogatás?

Figyelt kérdés

#ingyen #Tbtamogatas
2021. jan. 6. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Mit értesz az alatt, hogy "jár"


Aki nappali tagozatos tanulmányokat folytat, az TB biztosított, ha pl. 19 évesen egyetemre jár valaki, akkor biztosított, de ha egy másik 19 éves nem tanul és nem dolgozik, akkor fizetnie kell a TB.


Rászorultsági alapon sem "jár", hanem adható - ha a család jövedelme elég alacsony vagy egyáltalán nincs bevétel.

2021. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy 18 éves korig ?
2021. jan. 6. 10:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló leírta, addig jár, amíg iskolába jársz. Utána 45 napig vagy még biztosított, aztán vagy újra nappali iskolába kell járni, vagy elmenni dolgozni, vagy fizetni magad után, mert behajtják.
2021. jan. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor el mondom hogy alanyi jogon

18 éves korig mindenkinek JÁR!

2021. jan. 8. 14:02
 5/9 anonim ***** válasza:
A 18 év az teljesen nyilvánvaló, hiszen addig a szüleid TB-je által biztosított vagy, jár a családi pótlék,stb., illetve addig áll fenn a tankötelezettség is. Utána az érdekes, nem 18 éves korig...
2021. jan. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A 18 év az teljesen nyilvánvaló, .... illetve addig áll fenn a tankötelezettség is."


Nem, sajnos már jó pár bevezették, hogy 16 éves korig van tankötelezettség. Ezért aztán elég nagy probléma, hogy 16 évesen többen otthagyják az iskolát és dolgozni akarnának - a munkáltatók viszont 18 év alatt csak diákként állnak szóba a fiatalokkal.

Arról nem beszélve, hogy 18 év alatt még fiatalkorú az illető, ami jogilag azt jelenti, hogy korlátozottan cselekvőképes - így aztán egyedül bankszámlát sem nyithat, munkaszerződést sem írhat alá elvileg, mert nem nagykorú.

2021. jan. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6os! Minden szó igaz 😇
2021. jan. 9. 00:21
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Az én gyerekeimre még ez vonatkozott, többször változtatták az évek alatt. 16 évesen aki otthagyja az iskolát, az dolgozni sem akar, hagyjuk ezt. Bankszámlát meg van olyan bank, ahol már a szülő, a gyerek születésétől nyithat a gyereknek, de a legtöbbnél elég a 14 év betöltött életkor.

Kérdező? Te egyébként ha ennyire tájékozott vagy, ugyan miért jöttél ide kérdezni?

2021. jan. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bizony, pár évente meggondolják magukat a nagyokosok és hol 16, hol 18 a korhatár, de persze aki már úgymond benne van, azokra még az előző szabály vonatkozik. Az én gyerekem is 2012-ben volt 9.osztályos, így még rá is a 18 év vonatkozott.

A kérdező konkrét kérdésére sem egyértelmű a válasz, mert ugye alapjáraton 18 évig jogosult mindenki az ingyenes TB-re...kivéve, ha megházasodik(szülői engedéllyel persze), mert azzal nagykorúvá válik, ezáltal kiesik a körből. Én 17 évesen házasodtam, de egyből elmentem dolgozni, szóval nem érdekelt ez a rész.

Előzővel egyetértek mellesleg, az aki nem bír kijárni egy nyomi középiskolát sem, az nem akar dolgozni se. Ha akarna, akkor mehetne suli mellett is és akkor szépen kapnák a szülők a családi pótlékot, őt is hamarabb felvennék diákmunkásként, mint egy 8 általánost kijárt, semmihez se értőként.

2021. jan. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!