Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bosszús vevő, mit tegyek?

Bosszús vevő, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eladtam egy váltót, ki lett próbálva, semmi baja nem volt.

Arról volt szó, hogy két héten belül beszereli a tag, ehhez képest több, mint egy hónap után szerelte be. Utána keresett meg, hogy nem jó a váltó. Most ügyvéddel fenyegetőzik, meg hogy írjak alá egy nyilatkozatot, amiben leìrom, hogy nem vagyok hajlandó a vètelárat visszafizetni. Mire számìthatok?



2021. jan. 8. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Magánszemélyként adtad el, vagy cég keretében számlával?
2021. jan. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Magánszemèlykènt
2021. jan. 8. 21:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
akkor kívánj neki sok sikert a perhez és zavard el.
2021. jan. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kívánj neki minden jót a perhez, köszönj el, és csukd be az ajtót/vagy tedd le a telefont.


Semmiféle nyilatkozatot ne írj!


Jól sejtem, hogy nem írtatok róla adásvételi szerződést? Mert ha írtatok volna róla, akkor most problémád sem lenne.

2021. jan. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Semmilyen adás-vételi nem készült. Egyedül a messengeren lévő üzenetváltások vannak. Azokat fel lehet használni egy perhez? Figyelembe veszik?
2021. jan. 9. 07:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Az adásvétel azért lett volna érdekes, mert ott írásban nyilatkozza a vevő, hogy megtekintett és kipróbált állapotban vette meg. Onnantól kezdve nincs vita annak használhatóságát illetően.

Jelenleg nem tudod bizonyítani, hogy vásárlás előtt kipróbálta és annak megfelelően hozta meg azt a döntés, hogy megveszi.


"Azokat fel lehet használni egy perhez?"

Nem lesz itt semmiféle per. Megpróbál nyomást gyakorolni Rád, hogy hátha elér vele valamit. Az embereknek ez már csak egy bevett szokása. :)

2021. jan. 10. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!