Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki mit csinál, vagy mit...

Ki mit csinál, vagy mit tervez csinálni azzal a pénzzel amit a korlátozások miatt nem költ el?

Figyelt kérdés
Sokan most ugyanúgy megkapják a 3-4-5százezres fizetést vagy többet, de a korlátozások hatására nem költik el szórakozásra utazásra stb. Így elég gyorsan felhalmozódik pár millió forint. Mit csináltok vele?

2021. jan. 25. 22:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Házvásárlásra/építkezésre költöm valószínűleg
2021. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mi is így vagyunk, hogy a fizetést megkapjuk ugyanúgy, de kevesebb a költés szórakozásra, ételre (több időnk van főzni home office mellet). Emellett augusztus óta még 55.000 emelésünk is volt közöse. Szóval szerencsések vagyunk :D Tavaly nyaralni sem mentünk, így az arra félretett pénzt hozzácsaptuk az idei nyaralásra szánthoz. Ha idén sem jön össze, akkor megy a jövőévibe :D Ezen felül ami egy hónapban pluszban így megmarad (ételre, szórakozásra, benzinre, bérletre szántból kb 50-et spórolunk itthon) azt hozzácsapjuk az önerőre félretett pénzhez, mert most nézünk lakást.
2021. jan. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én a vírus előtt sem költöttem sokat nyaralásra, vagy szórakozásra. Nyáron lementem 1-2 napra a Balatonhoz, vagy a Velencei-tóhoz a barátaimmal, illetve a hegyekbe jártunk/járunk túrázni. Az a szerencsém, hogy a fizetésem relatíve nagy hányadát tudom félretenni. A "felesleget" vagy megtartom, vagy jótékonyságra, befektetésre, önfejlesztésre költöm. Manapság főképp megtartom.


Jelenleg minden befektetés nagyon túlárazott. A részvények, az ingatlanok, a nyersanyagok. Ami jól hozhatna, az a saját vállalkozás - persze csak, ha a megfelelő iparágban van az ember. Nekem még nincs vállalkozásom. A Bitcoinból már $15.000-nél kiszálltam (nem bántam meg - márciusban még csak $5.000 volt). Az állampapírtól minél távolabb tartom magam, mert nem tudom irányítani, hogy mennyit keressek belőle. Szóval a mostani stratégiám a türelem. Legközelebb akkor fogok venni, amikor minden bezuhan. Ehhez viszont sok pénzre lesz szükségem, így most még többet dolgozom, mint a vírus előtt.

2021. jan. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Negatív a végösszeg, tehát leginkább hiányolni lehet.
2021. jan. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ugyan valamivel kevesebb a kiadásom, de sajnos kevesebb a bevételem is, közel egy millával kevesebb egy év alatt, amit én megérzek és nem igazán tudom kispórolni.
2021. márc. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!