Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Komoly kérdés.. Mit csinálnáto...

Komoly kérdés.. Mit csinálnátok ennyi pénzzel?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy havonta kaptok apukátoktól 420 ezer forintot, de te nagyon spórolós vagy, tudtad és tudod hogy kell a pénzzel bánni és most jöttél rá, hogy mennyi pénz is van a számládon, de még csak tanuló vagy és most mennél állami orvosira pl. Mit tennél? Apudnak mondanád, hogy kevesebbet küldjön, mert nem érzed fair-nak, hogy ennyit kapsz, hiába tanulsz rendesen (ez minimum) vagy a jövődre félretennéd? Ház, lakás, autó stb. De közben benned az erkölcs, hogy azért nem te dolgoztál meg. Hajléktalanoknál adakoznál? Segély szervezeteknek adnál? Tanfolyamokra mennél?

És ez nem egy provokatív/nagyzolós kérdés és tudom sajnos nem sokan ilyen szerencsések, vagy aki az, az nem szöszmötöl ezen.

Kérlek, rendes válaszokat írjatok és ne irreleváns kérdéseket, köszi!



2021. febr. 4. 23:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Eltenném későbbre.
2021. febr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Apukádnak nem lenne kedve örökbe fogadni engem?

37 éves nő vagyok és szeretnék egy jó apukát :)

Neked is jó tesód lennék!

Puszi!

2021. febr. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Na, komolyra fordítva a szót...

Mindegy, én mit csinálnék, vagy bárki más.

Gondolom, apukád is orvos. Te is az leszel, rengeteg pénzed lesz.

Ez a most még talán neked is soknak tűnő pénz igazából nem oszt, nem szoroz. Úgyis annyi pénzed lesz, hogy nem fogod tudni hova tenni.

Szóval lényegében mindegy, mit csinálsz vele. Elszórni, elbulizni úgysem fogod, ha nem vagy az a fajta. Nézz utána a befektetési lehetőségeknek, keress egy tanácsadót! Így a rengeteg pénzedből még több lesz.

2021. febr. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én félretenném a pénzt. Olyan nehéz így is saját lábra állni, jól fog még jönni később az a pénz, így is fiatalként sokak csak hitellel tudnak házat, lakást venni. Szóval érted, az a pénz nagy segítség lesz még neked a későbbiekben, szóval én mindenképp félretenném. De akár ilyen tanfolyamokra is jól jöhet a pénz, esetleg később egy kicsit utazgatni... mindenesetre, én megtartanám a pénzt.
2021. febr. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Na majd megkérdezem, hátha.
2021. febr. 5. 00:08
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat! Még jöhetnek nyugodtan. Tisztában vagyok a nem túl szerencsés emberek helyzetével, mert ennek ellenére eljártam dolgozni, saját magam szereztem őket (könyv összeválogató, tolmács, nyomdai levél szortírozás, hostess, gyári munkás), hogy tapasztalatot szerezzek. És annyian szűkölködnek, ezért nem érzem, hogy jogosan illet a pénz és nem is szórom.

De a befektetés nem tűnik rossznak, de valahogy ha később sok pénzem lesz, valami fejlesztési dologba kéne kezdeni talán. Bárcsak megoldhatnám, hogy ne legyen szegénység a világban, de ez távoli kívánság és egyedül kevés vagyok hozzá.

2021. febr. 5. 00:15
 7/16 anonim válasza:
100%

Tedd félre! Apukád nem azért dolgozik, hogy amit neked ad te másnak add. :)) Gondolkodj úgy, hogy ez egy ajándék. Használd fel az élethez.

Amikor majd dolgozol te is, akkor a saját pénzedből adakozz, ha akkor is úgy érzed.

De apuiaddal szemben (szerintem) nem lenne fair.

Vagy beszéld meg vele, hogy ne küldjön ennyit, de nem azért küldi, hogy rosszul erezd magad, csak jót akar. Biztos meg fogja érteni :)

2021. febr. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Pont 420-at? Volt egy kis lefekvős cigi aztán támadt néhány világ megváltó gondolatod?
2021. febr. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az átlag magyar embernek nincs félre tett pénze, így lehet tényleg a legjobb tanács az, hogy rakd félre.

Nem csak építeni tudsz belőle a jövőben, hanem ha beütne valami váratlan, tudnál mihez nyúlni.

Továbbá, azért mert másoknak nincs, szolidaritásból neked se legyen? Ezt nem értettem soha. Sajnos az élet ilyen. Legtöbbnek nem adatik meg, de ez nem a te

hibád.

2021. febr. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ami kell a megélhetéshez, költsd el, ami nem, tedd félre. MÁK állampapír számla a legegyszerűbb, de megismerkedhetsz az ETF-ekkel is.

Szükséged lesz később a pénze, amikor saját lakást veszel vagy gyerekeid lesznek. Lehet adakozni is, de ne gondold, hogy azért, mert most nem kell a pénz, később sem fog, vagy mindig ilyen könnyen fognak a szüleid támogatni. Én a bevételem 1%-át szoktam karitatív célra fordítani.


Jó, hogy hozzáállás, hogy nem vered el, később is hasznos lesz.

2021. febr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!