Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az áfát visszaigé...

Dzsodzso2 kérdése:

Hogyan lehet az áfát visszaigényelni? Többi lent:

Figyelt kérdés
Hello! Sok helyen hallottam vállalkozóktól, hogy ha pl vesznek egy járművet a cégnek akkor vissza lehet az áfának igényelni egy bizonyos %-át. Találtam google-n róla információt, de sajnos nem értem annyira ezt a dolgot, hogyan megy és mi kell ahhoz/mit kell csinálni. Azért tettem fel a kérdést mivel lehet lassan használni fogom.

2021. febr. 7. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Vagy bebizonyítod útnyilvántartás vezetésével, hogy céges használatra vettétek a járművet és akkor 90%-át vissza lehet igényelni, vagy általános elszámolásban 50%-ot enged a NAV és akkor nem kell adminisztráció. Mondjuk ez utóbbi még ha jogilag át is megy, de azért adóelméletileg és etikailag adócsalásnak minősülne (hisz nyilvánvaló, hogy a KKV szektor-beli vállalkozók veszik így a 100% magánhasználatú autóikat), csakhogy mivel az EU többi országában is vannak hasonló kiskapuk, hogy virágozzanak az autóeladások, egyelőre Magyarországnak is engedik.

Ha rákeresel a lízing ÁFA visszaigénylésre millió találatot és megoldást fogsz találni.

2021. febr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
céges autót kell venned, amit kifizetsz lízingdíjat áfával terhelten, annak az áfának 50%-át levonásba helyezheted. Ebből nem fogsz pénzt látni, csak a fizetendő áfádat csökkented vele
2021. febr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#1 - mi ez a 90%-os szabály, én még nemigen hallottam róla.

Nem muszáj lízingelni az autót. Teherautót pl telibe vissza lehet igényelni, ha áfás számlával veszed meg.

2021. febr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!