Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne kikerülni,...

Hogyan lehetne kikerülni, hogy a végrehajtó elvigye a cuccokat?

Figyelt kérdés
Egyedülálló nő vagyok, egy olyan lakásban élek, ahol a hitelem nem törlesztése miatt, elvesztettem, így a pénzintézet vételi opció használatával, átadta egy cégnek ezt a lakást. 2 fiammal élek együtt. Állásom nincsen. Nagyon sok a tartozásom. Ennél a végrehajtónál már kettő tartozás van összesen 500 ezer forint értékben. Mit lehetne csinálni az ellen, hogy elvihesse a holmijainkat a lakásból? Honnan tudjam, hogy mikor jön, amikor azt ajánlják érdemes itthon lenni amikor jön. A kijelölt ügyvédemet nem szeretném felkeresni, mert nagyon rossz a hírük. HÍvjam fel a végrehajtót? Adjam el az összes cuccomat egy svájci cégnek (amiből persze pénz nem keletkezik, csak papíron)? Olyanok válaszoljanak lehetőleg, akinél már járt végrehajtó, vagy tud praktikákat.
2010. aug. 17. 17:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Velem nem történt ilyen még, de én tuti elcuccolnék onnan mindent!
2010. aug. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam járt már 2 végrehajtó is, és csak azért nem tudott elvinni semmit, mert nincs semmi olyan tulajdonom a lakásban, ami érne bármit is. Mivel a számítógépem is céges, és csak mosógép és hűtőgép van, azt meg nem viheti el. Mindkettő cég lenyilatkozta, hogy nincs végrehajtható ingóságom, egyébként pedig én is egyedülálló anya vagyok 1 gyerekkel, úgyhogy kitartást. Csak a lakáshitelem van rendesen fizetve, mert azt a volt férjem fizeti gyerektartás helyett. 28L
2010. aug. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a helyzetedet,mert mi is hasonló problémával állunk szembe.Mi megkerestük a végrehajtót személyesen és ugy beszéltünk vele. Elötte egyszer már probált nálunk foglalni,csak rossz cimre ment,ugyanis 9 éve mikor a hitelt felvettük még ott laktunk. Aztán személyesen tisztáztuk ezt a lakcim dolgot,de azóta nem jött. Nekünk már háromszor volt sikertelen árverésünk a házra,eddig csak egy kisértékü autót árvereztek el,ami nem igazán csökkentette a tartozást. Van egy számlaszámunk ahova minden hónapba fizetünk be valamennyit,amennyit épp tudunk és ezzel is csökken a tartozás,nem beszélve arról hogy láthatják a hajlandóságot a fizetésre. Egyébként azt hallottam hogy ha kimennek foglalni,akkor visznek mindent ami nélkül lehet élni.Szóval müszaki cikkek,bútorok stb.Csak egy ágyat hagynak és a ruháidat,meg természetesen a gyerekek dolgait,amugy minden megy amiröl nem tudod bebizonyitani hogy nem a tiéd,hanem mondjuk bérled vagy kölcsön kaptad,de ezekröl kell papir és a bérbeadót is felkeresik,neki is bizonyitani kell hogy a cucc a sajátja. Szóval nehéz ügy.Viszont hangsúlyoznám,hogy ezeket én is csak hallottam!
2010. aug. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A 2. válaszolótól kérdezem: ruhákat, könyvet, újságot, cd-t se vittek el?
2010. aug. 17. 19:01
 5/14 anonim ***** válasza:
Semmit nem vittek el, se ruhát, főleg mert nincs abból sem olyan, ami ne lenne a gyerkőc cuccain kívül minimum 5 éves, se cd-t, mivel abból sincs csak 10 db 500 ft-ért megvett, könyvet se, mert 15 db könyv van összesen a mesekönyveken kívül a lakásban, azok is ajándékok voltak és bele van írva a szöveg, hogy kitől és mire. Könyvtári tag vagyok, mivel könyvre sajnálnám a pénzt. Nálunk azon volt kiakadva mindkét végrehajtó, hogy ágyunk sincs, ugyanis kempingmatracon alszunk. A bútoraink is olyanok, hogy mindegyik régi és mindegyiknek van hibája. Így ők azt nem értették mi alapján kaptam egyáltalán hitelt, és közöltem velük, hogy akkor még volt munkám és jövedelmem, de mivel már nincs, ezért nem tudtam fizetni a hitelt, tehát nem azért, mert nem akartam, hanem mert nem volt miből. 28L
2010. aug. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mondhatni "jól jártál" azzal, hogy nem olyan ami nekik "tetszett" volna. Mikor jöttek? Sajnos nekem 2 ügyem is van a végrehajtónál, nem tudom, hogy ilyenkor mit csinál :D
2010. aug. 17. 19:20
 7/14 anonim ***** válasza:
Mind a kettő végrehajtó szó nélkül jött és az egyik délután 5-kor egy szerdai napon, a másik meg péntek este 6 órakor állított be, szintén úgy, hogy nem jelezte előre. Mindkettőnek felajánlottam, hogy álljanak neki tiltani a fizetésem x százalékát, mert ha lesz munkám, akkor abból kicsinyenként majd tudnak valamit kezdeni, de mindkettő elutasította, mivel nekik azonnal kell a pénz, és nem pedig évek alatt, és hogy nem tudom garantálni, hogy kapok-e munkát a közeljövőben, mivel még csak 4 éves a kisfiam és nincs segítségem arra, hogy óvodán kívül bárki is vigyázzon rá, ha olyan lenne a felkínált munka. 28L
2010. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
De egy jó tanács, nekem 2 hétig ki voltak az idegeim a felszólításoktól, de az orvos közölte, ha jót akarok a kisfiamnak és magamnak is, akkor ne idegeskedjek ennyit, mert a gyerkőc bánhatja, és elvehetik tőlem, ha idegösszeroppanást kapok, ezért azt mondta, hogy nem szabad idegeskedni, bármennyire is kilátástalan a helyzet. 28L
2010. aug. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Én is próbálom úgy felfogni, hogy ezek csak tárgyak, nem az életenergiám :). Még egy kérdésem lenne. Ezek a tartozások közüzemi vagy magánféle volt?
2010. aug. 17. 20:25
 10/14 anonim válasza:
Nekem még nem volt ilyen bajom de növéremnek már igen ott is vittek volna mindent de csak mosógépet vitték el mert a bútort meg a műszaki cikkeket nem tudták mert azt montam hogy az enyém azaz ha végrehajtó megy lehett olyant mondani hogy ez testvéremé stb.akkor a behajtó felhívja a személyt akié az a tárgy és ha azt mondja hogy igen az enyém vagy én adtam neki akkor már nem tudja elvinni,nálunk be vált!sok sikert.
2010. aug. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!