Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyik a jobb befektetés az...

Melyik a jobb befektetés az állampapír vagy az ingatlan?

Figyelt kérdés

Mostanában mindenkitől azt hallottam inglannál nincs jobb befektetés és rengetegen vásárolnak nyakra főre mert úgyis többszörözödik ára meg laza passziv hozam.

Lehet hogy én számolok rosszul de még sok esetben az állampapír is jobbnak tűnik, hasonló hozammal, kockázat és nyűg nélkül.



2021. febr. 23. 16:30
A kérdező szavazást indított:
Ingatlan
Állampapír
Közel egyformán jó
Egyik sem
20 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Egy időben gondolkoztunk rajta hogy vegyünk ingatlan és kiadjuk.


Pont itt a szomszédunkba volt egy nagy tortúra egy ilyen ótvaros bolond csavargó albérlővel, felmondták a szerződését, de még hónapokig nem költözött ki és nem fizetett. Kikapcsolták a lakásban az áramot, aztán a lépcsőházból kezdte lopni, aminek a különbözetét ráterhelték a tulajdonosra. Zárat cseréltettek, az kifuratta a zárat és vissza ment a lakásba. Nagy nehezen elhúzott, de teljesen leélte a lakást, napokig jártak ide a mesterek, még újra élhetővé tették utána a lakást.


na tudod kinek hiányzik ez...

2021. febr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mire pekulálsz...


Ha nem következik be hatalmas infláció, ha nincs ingatlan ár robbanás, akkor az állampapír, mert nincs vele macera, fixen hozza amit ígér


Ha van infláció, van ingatlan ár robbanás, akkor az ingatlan, cserébe van vele macera is, lelakják, üresen áll, stb.


Másrészt az állampapírt bármekkora részlettel el tudod indítani, és bármikor tudod bővíteni a befektetésed, az ingatlannál azért nem árt ha le tudsz tenni 20-30 milliót minimum.

2021. febr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlant nem csak megvenni, de fenntartani is kell.

Amúgy meg bankmonitor / megatakarítások.

2021. febr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Melyik a jobb gyümölcs a körte vagy az alma? Kb ennyi értelme van a kérdésnek. Ez sok mindentől függ, például, hogy milyen jelenleg a gazdasági helyzet? Jelenleg éppen, hol tartunk a gazdasági cikulusban? Mi az amit az elkövetkező években várni lehet? Stb...
2021. febr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én hiába mondom, hogy ingatlan, mert 5 éve vettem, azóta 7 milliót hozott és 12 millióval nőtt az értéke (felújítással) DE te most 2021-ben le tudod utánozni? Mert, én már nem! Pedig már egyszer megcsináltam.

Nagyon nem mindegy, hogy milyen a piaci helyzet, hol van az ingatlan stb. Én most állampapírban gyűjtöm a pénz, hogy ha kell tudják majd lépni.

2021. febr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Bitcoin
2021. júl. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!