Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy KFT arra kér papiron...

Egy KFT arra kér papiron legyek ügyvezető igazgató 6 hónapig. Átvilágít a bank nem vagyok e bár listás stb. Ezalatt a 6 hónap alatt venne a cég egy munkagépet 50misiért. Ebből 10% banki kölcsön (az én aláírásommal) a maradék pályázat/támogatás. ???

Figyelt kérdés
Hat hónap múlva el akarják adni az egész céget munkagépestől mindenestől és megszűnök mint ügyvezető...ezért az egész dologért kapnék egy kis kenyérre valót....HOL AZ ÁTVERÉS? Mi lesz az általam aláírt/felvett céges kölcsönnel miután eladjuk a céget?

2021. febr. 24. 19:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, inkább hagyd. Csak ügyeskedni akarnak és kihasználni téged.
2021. febr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ebbe inkább nem mennék bele. Az ügyvezető felelős mindenért, szóval ha gebasz van, akkor téged vesznek elő. Ráadásul egy cég eladása nem egy 5 perces dolog, ott kell egy rendendezett főkönyv, pénztár, ügyvéd miegymás... Szóval nem tudom mennyit kínálnak érte, de kell nekik egy palimadár. Ha tiszta dolog lenne akkor a jelenlegi vezetőség bevállalná a dolgot.
2021. febr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A könyveléstől kezdve minden rendben van. A cég is megtekinthető a regiszterben...tisztán szépen működik. Csőcs esetén tehetnének felelőssé amennyiben az én hibám de semmilyen adat nem utal erre. Állítólag ezt èvek óta csinálják és több százan benne vannak...az hogy nem teljesen tiszta az világos...kérdéd hogy a bankot húzzuk le egy ilyen művelettel vagy engem. Mi történik majd az én vezetésem alatt felvett céges kölcsönnel ha hat hónap után eladjuk a céget?
2021. febr. 24. 19:35
 4/16 A kérdező kommentje:
Állítólag így megy a cég körbe körbe körbe...csak nem látom ebben kinek hol a haszon és hogy mi lesz a kamattal...nem titkolnak előttem semmilyen céges adatot...
2021. febr. 24. 19:37
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted ez tiszta ügy mégis?
2021. febr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem kamattal hanem kölcsönnel....bocsi
2021. febr. 24. 19:38
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem ez az ügy nem az...a cég eddigi működése a tiszta..
2021. febr. 24. 19:38
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolod, hat hónap után neked már nem lesz közöd ahhoz a céghez?

Ha papíron esetleg nem is, de akár 5 év múlva is elővehet a NAV téged, és ami a te neved alatt szerepel, azért majd felelned kell. Neked is és a többi baleknek is, akik aprópénzért eladják a becsületüket.

2021. febr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem gondolom ezt...pont ezért a kérdés...hátha egy jogban,Kft-ben,ügyvezetésben tapasztalt válaszoló is látja, ugyanis nem arra vagyok kiváncsi hogy tiszta e az ügy és hogy hogy fogok a lelkiismeretemmel elszámolni ha átverünk egy bankot péladul...a konkrét jogi eshetőségek érdekelnének és hogy valaki esetleg rávilágítson a műveket értelmére.
2021. febr. 24. 19:49
 10/16 A kérdező kommentje:
Mondok egy példát...ha a jelenlegi ügyvezető nem hó tiszta akkor nem kaphat kölcsönt...ezért 6 hónapra megbíznak mást egy kis jutalékért cserébe és utaná tovabb adják a ceget 3 forintért bárki olyannak aki peldaul bár listás vagy van valami rossz előzménye...
2021. febr. 24. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!