Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy KFT arra kér papiron...

Egy KFT arra kér papiron legyek ügyvezető igazgató 6 hónapig. Átvilágít a bank nem vagyok e bár listás stb. Ezalatt a 6 hónap alatt venne a cég egy munkagépet 50misiért. Ebből 10% banki kölcsön (az én aláírásommal) a maradék pályázat/támogatás. ???

Figyelt kérdés
Hat hónap múlva el akarják adni az egész céget munkagépestől mindenestől és megszűnök mint ügyvezető...ezért az egész dologért kapnék egy kis kenyérre valót....HOL AZ ÁTVERÉS? Mi lesz az általam aláírt/felvett céges kölcsönnel miután eladjuk a céget?

2021. febr. 24. 19:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét jogi eshetőség: bűnösnek találnak 50 milliós csalás esetében, amely kellőképpen nagy összeg ahhoz, hogy letöltendő börtönbüntetést kapj.
2021. febr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne legyél már balek!


Te is látod, hogy veled akarják elvitetni a balhét. Mégis min gondolkodsz?

Sok lóvét ajanlottak? 🤔


Hidd el, ezen te bukni fogsz.

Csalás, sikkasztás, adó csalás.


Ilyen dolgokkal vadolhatnak meg akár a cég eladását követő 5. évben is.

2021. febr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el, ügyvezetőként a saját vagyonoddal is felelsz. Ha minden rendben lenne ezzel a dologgal, nem a te nyakadba kellene varrni.
2021. febr. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan patyolat lenne a dolog, akkor nem fizetnének embereknek, hogy hónapokat ügyvezetősködjenek. Tudtam hasonló esetről, ott a rendes cég mellett csináltak egy Kft, az egyik egyszeri melóst 5 millióért megtették ügyvezetőnek, majd ott mosták a pénzt. Ügyesek voltak, mert nem buktak meg, de ha meg is bukik, akkor a Gipsz Jakabot szedik elő, akár évekkel később.

Baromi nagy a rizikó, mert nem tudható, mikor borul a bili, lehet hogy nálad, de lehet, hogy majd 2 ügyvezetővel arrébb. De ugye az se garancia, mert minden érintettet elővesznek.

2021. febr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
55%

Stróman szeretnél lenni?

Ne tedd, bármilyen csábító.

Sokba fog kerülni... Neked.

2021. febr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ügyvezetőként a saját vagyonoddal felelsz, attól még hogy rendben van a könyvelés (amit nem tudom honnan látsz). Például van egy tagi kölcsön 50 millióról, azt neked kell visszafizetni plusz csődbűncselekménynek számít, börtönbe mész 3 évre.
2021. febr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!