Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van értelme így futárnak...

Van értelme így futárnak menni? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Biciklizni nem tudok, bár az az igazság hogy nem próbáltam óvoda óta. Jogsim van, saját autó nincs, illetve a jogsim még nincs 2 éves, nem tartom magam biztos vezetőnek (azért eddig nem okoztam balesetet). Van másik lehetősége a futároknak? Vagy próbálkozzak meg az autóval?

2021. febr. 28. 16:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hali.


Szia szia!


Igazából semmi gond azzal, ha nincsen még két éves jogsid. Általában már 1 hónapos jogsival is felvesznek, csak az első számú szempont az, hogy jogsi legyen, és lehetőleg "B"-s, na csak sima "AM" kategória.


Pestről lenne szó egyébként? A válaszokból gondolom úgy, hogy igen.


Én mondjuk vidéki vagyok, Borsodi, de szoktam én is tájékozódni a témában most is, na meg hát persze, én is pizzás voltam bő két évig fő állásban, szóval tudom miről beszélek. (Bár, amennyit én dolgoztam fő állásban, az még szerintem Pesten is felért volna 5 évvel xD) :D


Szóval.


Mennyire érzed azt, hogy tudsz vezetni? Illetve ami a fontosabb ebben a "popszakmában" az az, hogy szeretsz-e, akarsz-e!?


Mert ha igazából nem, csak azért kell mert van munkájuk, és ők dolgoznak/dolgozhatnak, akkor már tabu a téma.


Mennyit vezettél már, és milyen gyakorisággal vezetsz úgy átlagban? Minden nap, vagy csak hétvégén?


Azért egy munkába eljárás (még Pesten sem) nem számít rutinnak, alig két év alatt.


Vannak Pesten cégek, akik vidékre is szállítanak, illetve több kerületet is vállalnak.


Én leírom a saját tapasztalatomat, és véleményemet Neked!


Jelentkezz egy "nagyobb" céghez, azaz (gyors)étteremhez, pizzázóhoz. Első sorban olyan helyeket nézz, ahol adnak Neked munka eszközt. Azaz bicikli, motor, autó.


Ha a biciklizés nem megy, akkor a motor is tabu téma számodra, szóval marad az autó.


Vannak nagyobb étterem láncok is, ahol több étterem is van kerületenként, jelentezz valamelyikhez. Kezdőket is szoktak alkalmazni, és nem csak szakmai tapasztalat, hanem friss jogsira is gondolok itt.


A lényeg hogy NE kamuzz a vezetési rutinnal és az évszámmal, hogy mióta van jogsid, és hogy Te milyen szuper sofőr vagy.


Egy üzletvezető, étteremvezető akkor fogja úgy is ezt gondolni, hogy megbízható, rugalmas jó sofőr vagy, hogy ha időbe kiér a kaja, nem kevered össze az ételeket, nem hagysz odabent a konyhán kaját, és nem töröd össze az Ő általa biztosított munkaeszközt. A lényeg az őszinteség, már a legelején, mert egy idő után úgy is kibukik, hogy ha hibázol.


Ezt csak azért írtam le, mert anno volt nálunk olyan srác, akinek például nem is volt jogosítványa (legalábbios érvényes, mert eltiltás volt ellene érvényben), és kb 2-3 hónap után elköpte magát, méghozzá "nagy stílusban", hogy Ő neki bevonták, de nem izgassa. Mi pedig szóltunk a főnöknek, hogy kérje már el a jogosítványát. Hát nem tudta megmutatni, szóval mi csak pislogtunk. Ki tudja, meddig húzta volna úgy.


Volt továbbá például egy 40-es faszi, aki május-június elején (tehát nyár eleje környékén) jött hozzánk dolgozni. Ő kapásból motorra ült, és csak helyben szállíttota a kaját, mi pedig vidékre. Ezzel nem is volt baj, csak amikor egyszer elkezdett esni az eső, és mondták neki hogy üljön rá egy autóra, hát akkor nyögte ki ő is, hogy csak "M"-es jogsija van (még a régi besorolás, nem AM, de ugyan az végülis). Mondtuk, hogy ez fasza...


Tehát voltak/vannak sztorik, csak leírtam, hogy tudd mire számíthatsz.


Saját telefon, navigációd legyen, és vegyél egy pincér pénztárcát, én is azt használtam, ahogy a legtöbben mindenki.


Vannak a nagyobb cégek, mint a WOLT és a NetPincérGO-sok, de oda is kihalásos alapon lehet bekerülni, és macerás a felvétel utáni teendők is.


Most is van felvétel, de lehet hogy nem szólnak, csak 1-2-3 hónap múlva, ha szólnak egyáltalán. Szóval, szerintem az tabu. Menj be egy étterembe, vigyél önéletrajzot, és add le. Akár több helyre is persze. Illetve a neten nézz ilyen állásokat, és hívd fel a telefonszámokat, és küldjél e-mailt.


A vezetésben pedig ne stresszeld magad, mert csak annál nehezebb tudsz majd figyelni, főleg, ha nem vagy magadban abszolút biztos. Egyébként a vezetésben vagy bizonytalan, vagy a KRESZ ismeretedben? :D Mert ez sem mindegy.


Csak akkor menj egyébként, ha mellette még nyugodt természet is vagy, tehát nem pánikolsz, hanem tudod kezelni a helyzeteket, mert akkor előbb utóbb baleset lesz a vége. Vezetési tapasztalatot, rutint viszont fogsz szerezni bőven, mert gyakorlatilag reggeltől-estig vezetni fogsz.


Csak így gyorsan, tömören ennyi. :D Siettem, bocsi az esetleges hibákért.

2021. márc. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!