Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az a munka, amiből Magyaror...

Mi az a munka, amiből Magyarországon jól és tisztességesen lehet élni?

Figyelt kérdés

Tisztességes alatt értem: nincs vállalkozás nevére írva, adó leírva, adócsalás, lopás, stb. Tudom, az a hülye aki nem csinálja, de úgyis csak elméleti kérdés.

Ami nekem eszembe jutott: bróker, politikus, keresett színészek, zenészek, modellek, vezérigazgató, kiterjedt cégek tulajdonosai ( fuvarozó cégek, sajtók, stb ), szórakoztató ipari cégek ( szórakoztató helységek, kocsmák, diszkók, cukrászdák, stb. ) tulajdonosai.

Nektek mi jut az eszetekbe? Jó élet alatt azt értem, hogy sok pénzt keresnek ( fizetés+jutalékok ).

Ismétlem, elméleti kérdés.


2016. ápr. 24. 00:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Nettó 400 elég jó?
2016. ápr. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Programozó

Villamosmérnök

2016. ápr. 24. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Jól és tisztességesen bármiből meg lehet élni ha jó vagy benne.
2016. ápr. 24. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%

"kiterjedt cégek tulajdonosai ( fuvarozó cégek, sajtók, stb ), szórakoztató ipari cégek ( szórakoztató helységek, kocsmák, diszkók, cukrászdák, stb. ) tulajdonosai. "


Ha vállalkozásban gondolkodsz akkor csak annyi ,hogy itthon nem éri meg! Az állambá elég sokat behajt tőled!


Egyébként meg Magyarországon ha megnézed általában a bűnözők (sikkasztás ,csalás...) illetve pont emiatt az ügyvédek élnek meg leginkább!

2016. ápr. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

a mérnökök és az informatikusok eléggé jól keresnek és a jó szakemberekből hiány is van.

meg még az orvos sem rossz. fogorvos, állatorvos leginkább ahogy hallottam.

ezek elég jó jokerek, nagy eséllyel ha elvégzed valamelyik szakot akkor találsz jól fizető állást.

DE minden szakmából van aki jól megél, jó fizetést kap. egy szakmunkás végzettséggel is lehetsz sikeres . igazából rajtad múlik,hogy mennyire vagy jó szakember és mersz -e kockáztatni .. pl dolgozhatsz valakinek a beosztottjaként szakmunkásként, netto 100 ezerért.

de ha már eléggé jó vagy benne és vannak ismerősök, akkor ott is hagyhatod és elkezdhetsz saját magad vállalkozni. tudok olyat aki így csinálja, és akár a havi fél millió is összejön neki. nem dolgozik többet, mint amikor 100at keresett..

és hivatalos,adózik is.

de nyilván ezek nem jönnek maguktól, meg pályakezdőként esélytelen ilyenbe fogni.

szóval ha végzés után rögtön az átlagon felül szeretnél keresni, akkor mérnök és informatikus meg talán orvos.

2016. ápr. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
87%
A 2-es és 5-ös megírta a korrekt választ! Az én férjem szoftver-fejleztő informatikus mérnök az egyik legnagyobb hazai multinacionális informatikai cégnél. Évek óta ott dolgozik, szépen halad felefelé a ranglétrán, már középvezető, nagyon jól keres kb. 3000 euro/hó. Ha becsületes munkával jól szeretnél keresni, irány a BME informatikai kara :-)
2016. ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

"Ha vállalkozásban gondolkodsz akkor csak annyi ,hogy itthon nem éri meg! "


Jobban megéri trógerkedni 120e bruttóért szamunkáskénet?


Hát kösz nem, inkább leszek vállalkozó keresek 80e-et adózás után, de nem viselem egy a napi csesztetést meg elszámoltatást.

2016. ápr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

"Ami nekem eszembe jutott: bróker, politikus, keresett színészek, zenészek, modellek, vezérigazgató, kiterjedt cégek tulajdonosai ( fuvarozó cégek, sajtók, stb ), szórakoztató ipari cégek ( szórakoztató helységek, kocsmák, diszkók, cukrászdák, stb. ) tulajdonosai. "


Ebből a felsorolásból jópár akad, amelyek többnyire a pénz egy részét feketén kapják/számolják el.


Más már írta a programozót. Ez budapesti multiknál igaz, mert vidéken nem keresnek jól, budapesti kis cégeknél meg részben feketén megy a kifizetés.

2016. ápr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
3000 euro / ho az nagyon keves mint fejlesztô, itthon egyik Java-s haverom keres,kirugtak az egyetemrôl.
2016. ápr. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
3000eur/ho NETTOBAN jo fejlesztoi fizu, bruttoban viszont tenyleg ciki.
2016. ápr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!