Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Borravalóval kapcsolatos...

Borravalóval kapcsolatos felmérést végzek. Ki, hol, miért, mennyit?

Figyelt kérdés

Étteremben igen, GLS futárnak nem?

Kiskocsmában adok, de pizzafutárnak nem?

Dohányboltban vajon adtok e?

Ha nem, miért nem?


Mindenki fizetésért dolgozik, amit meg is kap, kérdés mi a megkülönbözetés oka?


Érdekel MINDEN.

Szempillás, körmös, kozmetikus, dohánybolt, kisbolt, étterem, kiskocsma, vendéglő, benzinkút.



2021. márc. 11. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Futárnak adok csomag nagyságtól függően 500-1000 forint

Élelmiszer futárnak is adok ehhez hasonló osszeget

Kávézóban pékségben 50-100 forintot szoktam bedobni a bögrebe


Szepsegszolgáltatónál nem mindig adok, úgy gondolom van egy ár kalkuláljon avval ritka esetben ott is 500-1000 forintot.

30/N

2021. márc. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Étteremben ha szervizdíj van nem adok, egyébként tartom a kb. 10%-os arányt, nyilván attól függően, hogy hogy jön ki a kerekítés. Kávézóban, hasonló helyeken (ahol van pincér) szintén.


Kocsmában a pultosnak kerekítés jelleggel hagyom ott az aprót.


Netpincér és egyéb kajafutár: 2-3-400 Ft-ot kapnak, attól függően, hogy mennyi apróm van és/vagy mennyire gyorsan hozzák a kaját. Harmadikon lakunk, lift nincs, "megérdemlik". :)

Ugyanezen elven kap a gls, egyéb futár is. Nagy méretű vagy nehéz terméknél becsusszan néha 500-1000 Ft is, de ez ritka.

Tescós kiszállító szintén 500-1000, itt inkább a magasabb jellemzőbb, de ugye ő felvonszolja a negyedikre a sok-sok kilót, és sokszor még ajtón belülre is segít pakolni (most a vírus miatt nyilván ez nem).


Gondolkodom, mi van még... benzinkútra, dohányboltba nem járok, de ott szerintem nem is adnék, a boltosnak se adok bevásárlásnál.


Fodrásznak, körmösnek adok mindig, 500-1000 között, ahogy a kerekítés kijön.


A megkülönböztetés oka futár esetén a cipekedés, mint írtam, magasan vagyunk - amelyik nem hozza fel, annak nem szoktam adni -, a többi szolgáltató esetén meg az az odafigyelés, ami nincs a munkaköri leírásban. Bunkó pincérnek nem adok semmit pl. A fodrászom, körmösöm meg olyan, hogy mindig odafigyelnek, kreatívak (a fodrászom mindig új színekkel kísérletezik nekem, a körmös a leghülyébb ötleteimet is bevállalja), meg hát ők másodállásban pszichológusok ugye. :D


30N

2021. márc. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Boltokban, ahol elszámolást kell adniuk nap végén, ott nem adok. Tehát pl a Sparban ugyanúgy nem adok borravalót a kasszásnak, mint pl a benzinkúton sem vagy ha járnék, dohányboltban sem adnék. Normálisabb helyeken ez ugye úgy működik, hogy a nap végén megnézik mindig a kasszában maradt pénzeket, összevetik a számlákkal, és ha többlet van, azt is a kasszásnak kell megmagyaráznia, az meg elég ciki, ha a kamera felveszi, amint a fizető vendég után ő zsebre rakja az aprót. Szóval ilyen helyeken nem adok borravalót.


A fodrásznál sem adok, fix árakkal dolgoznak, de tudom, hogy sokak szerint ez illendő. Én vállalom, hogy bunkó vagyok :D

Csak házhozszállításért adok borravalót. Kajafutárnak alapból, mert ők a modern világ hősei a szememben, egyébként meg ha a GLS nagyobb csomagot felcipel nekem a 4.re, azért is kap valamennyit. Bár ez ritka, az utóbbi időben rászoktak, hogy felhívnak amikor közel vannak, én lemegyek a ház elé, és onnantól oldjam meg. Hát, ezért nem adok borravalót, bocsi. Főleg, hogy a GLS, a DHL, a DPD meg ezek amúgy sem valami olcsók. De pl ha obiból rendelek nagyobb súlyú dolgokat és azt felhozatom velük, akkor arra is kapnak borravalót.


Szóval olyan dolgokért adok, amiket az alap fizetésükön túl megtesznek, csak mert.


Ja meg étteremben/kávézóban. De ott is csak a beülős-felszolgálós helyeken, a kebabosnál furcsának érezném ott hagyni 500 ft-t, csak azért, mert összedobálta nekem egy hungarocel dobozba a rendelésem, amit amúgy kifizetek. Ahol adok, ott azért általában a 10% körüli összeget tartom én is szem előtt. Nagyon bunkónak kell lennie ahhoz a pincérnek, hogy ne adjak, szóval ez egy általános dolog.

2021. márc. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Sehol semmit. Minek? Azért kapja a fizetését. Nagyobb hülyeség ez mint az orvosi paraszolvencia. Ott legalább kapsz valamit az extra pénzért cserébe. Persze ha mindenki ad akkor szintén nem ér semmit az se.


De most egy gls futárnak? Minek? Legközelebb összetöri a csomagom? :)

2021. márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi pont azért tanultunk, hogy ne legyünk olyan életképtelen csövesek, hogy vad idegen emberek könyöradományaitól függjön a létbiztonságunk.
2021. nov. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!