Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adtok borravalót a futárnak?

Adtok borravalót a futárnak?

Figyelt kérdés
Véleményekre lennék kíváncsi a kérdéssel kapcsolatban. Szoktatok borravalót adni vagy sem, legyen szó étel vagy csomagkiszállításról? Ha változó akkor az indoklásra is kíváncsi lennék, hogy mitől függ.

2020. szept. 17. 16:25
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
43 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
2-300 forintot szoktam adni mindig egy kávéra
2020. szept. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
83%

Soha, idén meg pláne nem - február óta szinte semmit nem fizettem készpénzzel. Ételt mondjuk elvből nem rendelek, max. évente 1-2 Family Frost vásárlás van a mélyhűtő feltöltésére, de ha csomagom jön akkor annyit meg szoktam csinálni, hogy kimegyek előre az utcafrontra, így az aláírás+átadás letudható 20-30 másodperc alatt (van, hogy ki sem kell szállnia a futárnak a kocsiból), így annyival is rövidebb lesz a munkaideje.

Mondjuk még ezt a gesztust is gyakran ellensúlyozzák maguknak, mert az 50%-uk nem képes házszámok alapján navigálni és először mindig rossz helyre mennek, úgy kell nekik elmagyarázni, hogy hol forduljanak be, de hát ez még egy indok: rosszul végzett munka után nem jár jutalom.

2020. szept. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Még akkor is szoktam, ha kártyával kifizettem az árut. Adok neki 2-500 forintot.
2020. szept. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Felkerekítem az összeget. 100-300ft-ot szoktam adni, ahogy kijön.
2020. szept. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Ételkiszállítónak szoktam adni 10-15% borravalót vagy ahogy kijön a kerekítés, de általában előre utalással rendelek mindent.
2020. szept. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
Soha
2020. szept. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kártyával fizetek szinte mindenhol, készpénzt alig használok. Állatorvosra, fogorvosra, szerelőre van nálam vésztartaléknak pár tízezer.

Nem nagyon van apróm, még 500-as is ritkán.

Soha eszembe nem jutott, hogy ha kártyával kifizettem a rendelésem, akkor ezen felül még valamit adjak.


Ha nagy ritkán készpénzzel fizetek (mert pl a webáruházban nincs kártyás fizetés, vagy megvámolják a csomagot), a pár száz Ft visszajárót többnyire nem kérem.

2020. szept. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Általában adok, vagyis szinte mindig.

A GLS futárnak pl nagyon szívesen, mert tök előzékeny, a 20-40 kilonyi csomagot mindig kérés nélkül behozza nekem a házba, vagy volt hogy az orvosnál voltam mikor jött volna, és elkanyarodott oda nekem a csomagommal.

Neki pl mindig adok 300 ft körül.


A többinél változó, az MPL futáron látom, hogy nem igazán szívesen fogadja el, érdekes. Úgyhogy neki egyre inkább nem adok.


Úgyhogy attól is függ, hogy látom melyik futár milyen, mert ugye általában ugyanazok jönnek.


Meg ha előre fizetett a csomag, akkor nem mindig nyomok a kezébe aprót semelyiknek, a DPD-s volt már hogy meg sem állt, csak az út szélén kiadta a kocsiból az ablakon át a csomagot, gyakorlatilag le se fékezett :D


De ha utánvétes a csomag és 50-100 ft járna csak vissza pl azt sose kérem senkitől vissza. Szóval attól is függ mennyi a visszajáró és melyik futár.

2020. szept. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Szoktam adni, de most a kontakt miatt nem, sőt van ez a non kontakt átvétel, akkor eléggé szürreális lenne kezébe nyomni valamit,de ezek előre kifizetett csomagok. Ha fizetős, akkor 200 körül adok pluszban, vagy nem kérek visszajárót, stb. A GLS nálunk is nagyon pöpec, nekik szívesen adtam mindig.
2020. szept. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Neha igen, de nem mindig. Altalaban ha keszpenzzel fizetek, akkor kerekitem az összeget.
2020. szept. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!