Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kibírni napi...

Hogyan lehet kibírni napi 10-12-15 órás munkát folyamatosan? Mire gondoljak, hogy elviselhetőbb legyen. Más is van ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Egy hónapja megszűnt a volt munkahelyem, ahol 6 és fél évig dolgoztam. Napi maximum 8-10 órát dolgoztam, nem is volt vele baj, de, gyorsan telt az idő, maradt időm meló végén mindenre ami az otthoni teendőkhöz tartozik. Annyit fontos tudni, hogy sofőr vagyok, pontosabban kamionos, de eddig egy kis cégnél dolgoztam, ahol rövid távokat mentünk Bp. körül. Most ahova kerültem szintén minden nap otthon vagyok, otthon alszom, de szinte a 12 órás munkaidó az minden nap megvan, de még a 15 is kicentizve. Mire hazaérek már csak annyira van erőm, hogy lezuhanyozzak, beessek az ágyba és aludjak másnap reggelig, mire újra indulni kell. Arra pennék kíváncsi, más is van-e ilyen helyzetben (nem feltétlen sofőrként)? Nem tervezem ezt sokáig csinálni, de a örülök hogy ezt is találtam azonnali kezdéssel a volt munkahelyem után, mert ott sajnos a vírus miatt csődölt be a cég. Korábban kamionoztam nemzetköziben is, de ott is napi max 10 óra meló volt, igaz benne kellett aludni és csak hétvégente voltam otthon. Természetesen találtam nemzetközis munkákat most is, de anno azért tértem vissza belföldre, mert nem tartom magam annak a tipikus kamionsofőrnek, aki képes napokat benne aludni, szeretek minden nap otthon lenni és teljes értékű életet élni. Van az a munka, ahol ez kivitelezhető most is, de a vírus miatt kevesebb lehetőség van. A kérdés az, milyen motivációval lehet kibírni ezt a napi 12-15 órás munkát ideiglenesen?
2021. márc. 21. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
A helyedben engem az tudna a legjobban motiválni, hogy folyamatosan keresek alternatív, jobb munkalehetőséget szintén max. 8 órában. Magyarul nem törődök bele, hogy ezt csinálom, ameddig van, hanem dolgozom rajta, hogy idővel válthassak. Engem csak ez tudna motiválni, hogy kibírjam.
2021. márc. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tanulnék valamit vezetés közben: olyat hallgatnék, ami érdekel és épít, és később hasznosítani tudom. Azaz igyekeznék kihasználni az időt, ha már egy kamionfülkében kell eltöltenem.


Fogalmam sincs, hogy ez a valóságban mennyire kivitelezhető, mennyire viszi el a fókuszt az odafigyelés, vagy tiltja-e szabály.

2021. márc. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2021. márc. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!