Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne Magyarországon...

Hogyan lehetne Magyarországon vidámparkot nyitni?

Figyelt kérdés

Tudom ez az egész nem olcsó mulatság, de elgondolkoztam ezen és kiváncsi vagyok hogyan lehetne kivitelezni.

Nem olyan parkra gondolok mint a Budapesti volt hanem egy komolyabb mint pl.: Disneyland, Európa park stb...

-Hogyan kezdjek bele,hogyan lehetne ezt megvalósítani?

-Hogyan tudnék hozzá területet szerezni?

-Hogyan találhatnék ehhez a projekthez befektetőket?

-Milyen támogatásokat kaphatnék?


Tudom hogy rengeteg pénz, de mégis hogyan lehetne megcsinálni?

Ha egy komoly park épülne (nem olyan mint a budapesti volt) az azért vonzaná rendesen a turistákat szóval maga az ötlet nem hülyeség.


Vannak nagyon jó terveim a parkkal kapcsolatosan, ami nemzetközi színvonalú lenne.

Valszeg semmi nem lesz belőle de azért kiváncsi vagyok, hogyan működhetne ez.



2021. márc. 24. 19:54
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Szarul fogalmaztam de mindegy. Annyi a lényeg hogy ha valakinek van egy ötlete( most nem pont ez) akkor hogy talál befektetőket? Vagy egy ehhez hasonló komolyabb dolgot hogy szoktak elindítani? Mert ugye ezek nem kis pénzek.
2021. márc. 24. 21:18
 12/40 anonim ***** válasza:
80%
Igazából világszerte, még a legfejlettebb országokba is sorra mentek tönkre a vidámparkok az elmúlt évtizedekben, Magyarországon sem a budapesti volt az első, pl. a pécsi ~10 évvel korábban zárt be. Ami maradt, Disneyland, Legoland meg társaik, az a töredéke annak, amennyi anno volt.
2021. márc. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

Komoly dolgot nyilván úgy értettem hogy mivel nem kevés pénz kell hozzá, nyilván nem lehet csak úgy belevágni. most nem csak vidámparkra gondoltam.

De amúgy igazad van a kisebb parkok tényleg tönkre mentek mostanában.

2021. márc. 24. 21:50
 14/40 A kérdező kommentje:
De amik bezártak azok pont ilyen kis szarok voltak mint a budapesti. De mindegy hagyjuk.......
2021. márc. 24. 22:20
 15/40 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés hogy van e rá kereslet meg hogy hülyeség-e az ötletem....még ha csak álmodozok is.


ha egy értelmes ember esetleg tudja hogy ezek hogy működnek azt megköszönném.

2021. márc. 24. 22:32
 16/40 anonim ***** válasza:
70%

Értelmes ember szóra sem érdemesít. Főleg az aroganciádat látva.

Nagyszabású vidámpark létesítésébe nagy vagyonnal rendelkező pénzember fog. Szakmai befektető legonkább.

Technikailag meg kell egy stáb, amelyik a tervezést koordinálha, kell egy gyakorlott cég, amelyik legyártja, felszereli, karban tartja a játékokat.

Egy csapat gondoskodik a park egyéb létesítményeiről...

Nem folytatom.

Legalább száz ember kell, akik állásban vannak, vagy szerződésben dolgoznak az előkészületekben.

Ebben nincsenek benne a kivitelezők.

4-5000 ebmber munkája kell, 1-3 éven. át. Meg mindenféle hatóság rengeteg engedélye, folyamatos ellenőrzések a munkaterületen.

Messze nem írtam le mindent.

2021. márc. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a kérdésre is választ kapj.


Elég sok minden kellene, de tegyük fel, hogy a zsebedben a szükséges pénz (ez leginkább nem kp, hanem hitelek, bankgaranciák, a befektetők pénze lesz).



- Kezded egy kreatív fázissal, amikor elkezdtek azon töprengeni, hogy kb milyen is legyen a park, milyen tematika, mekkora, milyen célközönség, stb.

- Ezzel párhuzamosan elkezded megtervezni, hogy milyen lesz a park. Ez még nagy vonalakban zajlik, nem pontos építészeti tervek, inkább kreatív anyagok, látvány tervek, stb

- Ha már van valami fogalmad, hogy kb hol, és milyen parkot akarsz csinálni, akkor megkezdődik a szükséges ingatlan keresése. Ez persze nem úgy zajlik, hogy felmész az ingatlan.com-ra, aztán veszel valamit, hanem egyeztetsz az önkormányzattal (ők megjelenhetnek befektetőként, de szabályozóként is ott lesznek), felméred, hogy milyen lehetőségek vannak a közművel, megközelíthetőséggel, stb kapcsolatban, hajlandó e az önkormányzat módosítani a rendezési tervet, stb...

- Ha végre megvan, hogy hol fogsz építkezni, akkor indul a konkrét műszaki tervezés az adott terület adottságai, a szabályok, stb keretében.

- Beszerzel minden engedélyt a szomszédól a római pápáig, hogy hagyják jóvá

- Felépíted

- újra beszerzel minden engedélyt a nyitáshoz (szintén a fél univerzumnak van hozzá szava)

- közben tolod a marketinget, toborzod az embereket

- megnyitod a parkod.



Ez így alig fog elvinni egy pár évet, és egy pár százmilliárdot akkor, ha alapjában véve nem ütközöl semmi komoly akadályba. De ha menet közben valaki bejelenti, hogy a területen találtak egy darab lápi trillázót, ami védett madár, akkor akár évekre megállhat a buli, ahogy azért is, ha mondjuk a markoló kifordít egy csontot a földből, vagy a szomszéd bácsi közli, hogy eltakarod a kilátást. Na ezzel el fog menni még egyszer annyi idő.

2021. márc. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
85%

Fura válaszolók vannak itt a topicban.


Miért ne működhetne? Leginkább akkor, ha sikerül olyan jogokat szerezni hozzá, amit megtámogat a mainstream media is (pl. Disney, Star Wars stb.), és ilyen tematika mentén felépíteni.


De ez már nagyon komoly nagybefektetői szint. Őket kell meggyőznöd, mégpedig arról, hogy érdemes beleölniük dollármilliárdokat, és az viszonylag hamar megtérül.


Egy nagyon életképes üzleti terv kell, emellett az összes hatósági engedély, ami csak beszerezhető, hogy ne ilyesmin vérezzen el a terv.


Én várnék pár évet a járvány lecsengése után, mert nem tudni, mennyire rendeződnek át a fogyasztói szokások.

2021. márc. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozva az előttem szólókhoz(főleg 19-20), egy ilyen projekt nem holmi tini álmodozás szintjéről indul!


Még befektetési szinten sem egy hétköznapi téma (dollármilliárdok) - erősen kockázatos, és ugyebár az engedélyek..... Bp területén belül kb. mission impossible - és ezzel már félig meglékelik a működőképességét, mert ki fog egy ilyen miatt Bivalybcnádra leutazni...???


Szerintem itthon egy ilyenre nincs megfelelő nagyságú fizetőképes kereslet.

2021. márc. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez talán csak akkor érné meg ha sikerülne licenszet szerezni, meg állami támogatást. BP környékén rengeteg település van, ahol meg lehetne csinálni, a pusztában van hely, és még olyan távol sincs. A Hungaroringre is rengeteg ember megy ha Forma-1 van és az se BP.

Viszont nagyon kockázatos egy ilyen park, mert jóformán a turizmusra tud építeni, mert az üzemeltetési költségek magasak, az átlag magyar meg talán életében egyszer menne el egy ilyen helyre. Lehet, hogy pár évvel ezelőtt még jó ütletnek tűnt, de most, hogy látva mit tud okozni egy járvány, hogy képes teljes ágazatokat kicsinálni, így hamvába holt ötlet.

Inkább játssz a roller Coaster Tycoon-nal :D

2021. márc. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!