Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne Magyarországon...

Hogyan lehetne Magyarországon vidámparkot nyitni?

Figyelt kérdés

Tudom ez az egész nem olcsó mulatság, de elgondolkoztam ezen és kiváncsi vagyok hogyan lehetne kivitelezni.

Nem olyan parkra gondolok mint a Budapesti volt hanem egy komolyabb mint pl.: Disneyland, Európa park stb...

-Hogyan kezdjek bele,hogyan lehetne ezt megvalósítani?

-Hogyan tudnék hozzá területet szerezni?

-Hogyan találhatnék ehhez a projekthez befektetőket?

-Milyen támogatásokat kaphatnék?


Tudom hogy rengeteg pénz, de mégis hogyan lehetne megcsinálni?

Ha egy komoly park épülne (nem olyan mint a budapesti volt) az azért vonzaná rendesen a turistákat szóval maga az ötlet nem hülyeség.


Vannak nagyon jó terveim a parkkal kapcsolatosan, ami nemzetközi színvonalú lenne.

Valszeg semmi nem lesz belőle de azért kiváncsi vagyok, hogyan működhetne ez.



2021. márc. 24. 19:54
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

"BP környékén rengeteg település van, ahol meg lehetne csinálni, a pusztában van hely, és még olyan távol sincs. A Hungaroringre is rengeteg ember megy ha Forma-1 van és az se BP."


Ez mutatja, hogy mekkora Tini ábrándozás az egész... Mo-n egy mezei Aquapark ebben a régióban századába kerül pénzben, századába kerül kivitelezési időben, engedélyeztetésben, mindenben, töredéke az üzemeltetési költség, és nem működik olyan fényesen.


Akkor egy minden tekintetben sokszoros méretű project menne mi?


A párizsi disney landet évente 13 millió ember keresi fel. És akkor Te bp-re, meg az aglomerációra építenéd az üzleti modellt?

- Egy Párizsnál (TOP3 turisztikai desztináció a világon) sokkal kisebb közönség vonzó képességű BP-el

- Egy sokkal gyengébb anyagi helyzetben lévő közönséggel (párizsban egy átlag háztartás évi nettó 36,1 ezer EUR-ból gazdálkodott 2009-ben (bocs hirtelen nem találtam frissebb adatot [link] de tippre BP még 10 évve később sem tart itt).

- Sokkal nagyobb a népessége az agglomerációval együtt már 9 millió embert érnek el lokálisan



És mindezek ellenére a csőd szélén táncolnak évek óta. Igen, nyilván BP meg Mogyoród simán eltartana egy ilyen nevezetességet.

2021. márc. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

21-es te olvastad a válaszom többi részét?

Mert ott azt is leírtam, hogy olyan költséges, hogy nem érdemes kivitelezni. De ha már Magyarországon lenne ilyen, akkor BP környékére lenne érdemes tervezni.

Amúgy a tervezett MOTO GP pálya se fogja soha behozni az árát, ráadásul ide a Keleti régióba tervezik, de amúgy arra sincs szükség.

2021. márc. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
35%

22: nem lehet a kettőt összehasonlítani...


Egy F1, vagy MOtoGP tipikus országimázs növelő cucc is - ergo lesz hozzá állami támogatás is (turizmus, stb. szempontból is).


Egy vidámparknak nincs ilyen funkciója, ráadásul nem fog idevonzani más országokból közönséget (mert ott jobbak vannak)

2021. márc. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Hát ha olyan lenne mint amilyen a Budapesti volt akkor nem is vonz ide senkit. De pl.: keress rá Phantasialand-Re. Ha egy hasonló kaliberű lenne, akkor jönnének a turisták. Főleg Ráadásul ha egy felkapott tematikával lenne pl.: Trónok harca (csak mondtam valamit)
2021. márc. 25. 12:23
 25/40 anonim ***** válasza:
79%
Komolytalan vagy.
2021. márc. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

24:


[link]


A párizsi disney land évek óta anyagi problémákkal küzd, a Disney milliárd dolláros nagyságrendben tol bele pénzt, hogy felszín felett tartsa. Pedig az nem olyan, mint a Bp-i volt, hanem egy abszolút A kategóriás látványosság, egész európát tekintve top3-as nevezetsség.


És mindez Párizs mellett, ahol sokkal sokkal több a túrista Disne Land nélkül is, mint BP-en valaha volt ( [link]


Amíg párizst évi 50 millió ember keresi fel (akik potenciálisan megnézhetik a DL-et is), addig Bp-et 4.5 millióan ( [link]


Amíg párizst és az agglomerációt 9 millió ember lakja helyben, addig bp-en ez nincs 2.5 millió.


Igen, nyilván felépítenénk egy ilyen parkot, hirtelen minden gond megoldódna, jönne biztos +45 millió túrista, nem kellene pár évente 1 milliárd dollár körüli összeggel kisegíteni a parkot. Nem is értem, hogy eddig miért nem jutott senkinek eszébe.

2021. márc. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Meg azt se felejtsük el, hogy a Disney és a Lego eleve megteheti, hogy nem nyereségesek a vidámparkjaik, mivel ők elsősorban a termékeikből élnek, amelyeknek jó reklám a vidámpark. Meg ezekből nagyon kevés van, nem tudna 10-20 ilyen megélni Európában.
2021. márc. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Párizsba egy felnőtt belépő időszaktól függően kb. 21-28 ezer forint. Felnőtt belépő 12 éves kortól kell.
2021. márc. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
63%

24: már ne is haragudj, de abszolút tini álmodozás, amit előadsz... Remélem, nem vagy több 14-15 évesnél....


Mekkora célközönség szerinted a trónok harca...? Hány ember rajongója a könyvnek - és ebből hány fog elmenni egy ilyen témaparkba...??? Azt már meg sem kérdezem, hogy hányszor....


Teljesen lilaködös álmokat kergetsz!

2021. márc. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
79%

#27: pontosan! Keresztfinanszírozással tudják fenntartani a veszteségesen működő parkokat. MErt az marketingeszköz.


De ki és hogyan finanszírozna meg egy Trónok harca parkot....? A könyv szerzője??? Kötve hiszem....

2021. márc. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!