Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen bankszámlám érdemes...

Milyen bankszámlám érdemes tartani 7millióFt-ot és havi 100-200 ezer megtakarítást? Jelenleg sima, alap bankszámlámon van, ez nem a legjobb gondolom.

Figyelt kérdés

- Nem szeretném befektetni.

- Nem akarok egyáltalán kockázatot vállalni. (Van ingatlanom kiadva, gyűjtöm a pénzt, nem fogok kockáztatni, idegesítene.)


Van jobb opció, mint az, hogy a sima bankszámlámon tartom (nem kamatozik)?

Ha igen mi?


Olyan opció, hogy bármikor hozzáférhessek a pénzhez.


Nem értek hozzá. Van olyan, hogy van az adott banknál megtakarítási számlám és sima számlám és a megtakarításiról bármikor tudok utalni a sima számlára?

Ha igen, akkor van olyan megtakarítási számla, aminek nincs kockázata?


KÉREM OLYAN ÍRJON, AKI ÉRT HOZZÁ ÉS NORMÁLISAN, ÉRTHETŐEN LE TUDJA ÍRNI.

VESZEKEDÉST, VÉLEMÉNYEZÉST, PÁR SZAVAS VÁLASZOKAT KÉRLEK HAGYJUK.

KÖSZÖNÖM!



2021. ápr. 15. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Nyithatsz egy kincstári számlát és vehetsz állampapírt érte. Valamit kamatozik, biztonságos és semmit nem kell csinálni vele, szóval a fentieknek megfelel.
2021. ápr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Én is azt javaslom, mint az első. Állampapírba berakod minden hónapban, amit spórolsz. Változó kamatozásút válassz, mert várhatóan nőni fog az infláció.
2021. ápr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az állampapírba nincs rizikó? Pl. kormányváltás, válság stb. ?


Mi történik, ha beraktam a pénzt és hirtelen szükségem van rá? Hogyan lehet kivenni? Át tudom rakni neten a bankszámlámra?

2021. ápr. 15. 12:12
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Hát ha a Magyar Állampapírban nem bízol, akkor semmiben se tedd.

Ki lehet venni, a kondíciókat olvasd el az allampapir.hu oldalon (évi egyszer ingyen, utána minimális veszteséggel, de a kamatokat ekkor is megkapod)

2021. ápr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Hagyd a bankba, tul hulyenek tunsz hogy ertelmes valaszt kapj
2021. ápr. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Az állampapír egyetlen kockázata az államcsőd. Azt pedig senki nem fogja megvárni, előbb vesznek fel IMF hitelt. Miért te bankcsődtől nem félsz? Jó, ott az OBA, de sokkal több bankcsőd van, mint államcsőd.

Egyébként meg átutalod magadnak, amikor akarod, persze nem mindegy anyagilag, hogy mikor.

2021. ápr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 nagygabo71 válasza:

Ha nem fekteted be, hanem csak a bankszámlán, vagy bárhol máshol tartod, akkor folyamatosan ki van téve az inflációnak, ami pl a tavalyi évben a hiv. adatok szerint 4,5% körül volt, tehát a te 7 millió ft odnál 300 ezer ft körül van.

Emellett azt is megértem,hogy nem szeretnéd befektetni,hogy kockáztatva legyen, de szerintem manapság már egy csomó olyan lehetőség létezik amivel nem vállalsz nagy kockázatot de mégis tudod növelni a befektetésed értékét, nem feltétlen kell mindig tőzsdézésre gondolni :D ennél vannak jóval de jóval biztonságosabb megoldások is, pl kötvények

Én azt tanácsolnám,hogy keress fel egy pénzintézetet, akár többet is, és hallgasd meg mit tudnak ajánlani a számodra. Énis hasonlóan tettem nem olyan régen és eddig nagyon elégedett vagyok velük, hiszen mindenki a saját szakmájához ért, nem kell mindnekinek értenie a pénzügyekhez :D

Sok sikert hozzá!

Ha van bármi kérdésed nyugodtan írj:)

2021. ápr. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!